JAZZ.PL

Krzysztof Herdzin i polska muzyka filmowa [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2022 20:00
Specjalnie dla Dwójki, w ramach cyklu "Jazz.PL", Krzysztof Herdzin przygotował z okazji Święta Niepodległości koncert polskiej muzyki filmowej, oczywiście w jazzowych aranżacjach. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wyjątkowego występu!

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube/PR2]

W oszałamiającej dyskografii profesora doktora sztuk muzycznych, a także autora programu "Kalambury z partytury", Krzysztofa Herdzina (ponad 200 pozycji!) muzyka filmowa zajmuje część istotną, choć nie najważniejszą. Udzielał się w filmie głównie jako niezrównany orkiestrator i pianista. Jego zdolność do płynnego poruszania się między gatunkami nadaje tej części twórczości charakterystyczny, indywidualny rys.

Piątkowy koncert w Studiu S3 Polskiego Radia poprowadzi Piotr Metz.

***

Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych. Ukończył Akademię Muzyczną w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń (dyplom 1993). Jako jeden z bardzo nielicznych z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop. Niewielu artystów w Polsce może poszczycić się tak imponującym dorobkiem.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Krzysztof Herdzin jest personą, bez której trudno sobie wyobrazić współczesny polski rynek muzyczny. Na swoim koncie ma ponad 200 płyt, 16 złotych i 4 platynowe płyty dla aranżera, nagrodę "Fryderyk", nagrodę PR 3 "Mateusz", a także Srebrny Medal "Gloria Artis".

***

Na transmisję koncertu z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (11.11) w godz. 18.00-19.30.

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Herdzin koncert