Euro 2020

Euro 2020: kontrowersyjna decyzja o wznowieniu meczu Dania - Finlandia? "Eriksen rozmawiał z piłkarzami"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 21:21
"Piłkarze reprezentacji rozmawiali z Christianem Eriksenem" - poinformował szef duńskiej federacji Jakob Jensen. To miało zadecydować o tym, że zawodnicy chcieli wznowić mecz z Finlandią, przerwany nagle w 43. minucie, kiedy 29-letni pomocnik zasłabł na murawie.
Drużyna Danii przed powrotem do meczu z Finlandią
Drużyna Danii przed powrotem do meczu z FinlandiąFoto: PAP/EPA/Wolfgang Rattay / POOL

29-letni Eriksen był długo reanimowany na murawie, a potem zniesiono go na noszach. Ratownikom asystowali pozostali reprezentanci Danii. Później ze szpitala docierały dobre informacje, że piłkarz jest przytomny i trwają badania. UEFA - po konsultacjach z piłkarzami obu drużyn - podjęła decyzję o wznowieniu gry. Jak zaznaczyła, tego chcieli zawodnicy.

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNYDo nieszczęśliwego zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Powtórki telewizyjne pokazały blednącego Eriksena zanim jeszcze kolega z drużyny Joakim Maehle zagrał do niego piłkę.

Po chwili podbiegli do niego inni piłkarze, jako pierwsi Martin Braithwaite i Thomas Delaney, a ten drugi zaczął energicznie wzywać pomoc medyczną. Ratownicy medyczni po kilkunastu sekundach rozpoczęli reanimację na boisku, a leżącego Eriksena otoczyli szczelnie koledzy z zespołu. Na ich twarzach było widać przerażenie, pojawiły się łzy.

Po kilku minutach na boisku pojawiła się również żona zawodnika, Sabrina, którą próbowali pocieszać duński bramkarz Kasper Schmeichel i kapitan reprezentacji Simon Kjaer. Po około 10 minutach akcji reanimacyjnej Eriksen na noszach został zwieziony na zaplecze stadionu.W pewnym momencie na trybunach, na których zasiadło ok. 16 tys. widzów, słychać było lekkie brawa, mogące świadczyć o pozytywnym rozwoju sytuacji. Także fotograf agencji Reutera przekazał, że w momencie opuszczania boiska Duńczyk podniósł do góry rękę.

Później duńska telewizja poinformowała, że piłkarz miał zawał serca, ale żyje i jest przytomny. Po chwili dołączyła też UEFA, przekazując, że piłkarz trafił do szpitala, a jego stan jest stabilny.

christian eriksen 1200.jpg
Euro 2020: Christian Eriksen miał atak serca. Jest komunikat o stanie zdrowia piłkarzaPiłkarze reprezentacji Finlandii i sędziowie w ciszy zeszli z boiska do szatni. Później odbyło się spotkanie "kryzysowe" w tej sprawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele UEFA, obu drużyn i sędziowie. 

Ostatecznie mecz wznowiono, zakończył się zwycięstwem Finlandii 1:0. 

Posłuchaj
00:51 Onyszko.mp3 O zdrowie zawodnika drżał były bramkarz reprezentacji Polski Arkadiusz Onyszko, który zna Eriksena z czasów gry w juniorach duńskiego Odense (IAR)

 

Czytaj także:

/red

Czytaj także

Euro 2020: dzień w cieniu dramatu Eriksena. RELACJA Z DRUGIEGO DNIA MISTRZOSTW

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 23:50
Sobota to drugi dzień Euro 2020. Najważniejsza wiadomość dnia - Christian Eriksen stracił przytomność na boisku i był na nim reanimowany. UEFA wydała komunikat, w którym napisała, że Eriksen został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny. Mecz Dania - Finlandia w Kopenhadze został wznowiony i Finowie sensacyjnie wygrali 1:0. 
rozwiń zwiń