Polskie Radio
Section05
reprezentacja Danii

El MŚ 2022: Anglicy nie dali szans Albańczykom. Hiszpanie rzutem na taśmę wygrali z Gruzją

W meczu grupowych rywali reprezentacji Polski zdecydowanie lepsza okazała się Anglia, która na wyjeździe pokonała Albanię 2:0. Znacznie więcej wysiłku w swój mecz musieli włożyć Hiszpanie, którzy zwycięstwo z Gruzją zapewnili sobie dopiero w 92. minucie gry. Ze świetnej strony pokazali się natomiast Duńczycy, który rozgromili Mołdawię 8:0. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Anglii reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Danii

Koniec duńskiej farsy. Gwiazdy wracają do kadry

Wygląda na to, że konflikt, jaki wybuchł między duńską federacją piłkarską (DBU) a piłkarzami drużyny narodowej dobiegł końca. Poinformowano o podpisaniu tymczasowej umowy dotyczącej praw wizerunkowych kadrowiczów, która ma obowiązywać do 30 września. Oznacza to, że w niedzielnym meczu Ligi Narodów przeciwko Walią wystąpią wszystkie gwiazdy duńskiego futbolu. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Danii Piłka nożna SPORT Liga Narodów

Futsaliści zamiast Eriksena. Duńczycy mają zastępczą kadrę

Zawodnicy duńskiej kadry narodowej w futsalu zastąpią tamtejszych piłkarzy podczas zbliżających się meczów reprezentacji ze Słowacją i Walią - poinformowały lokalne media. Konflikt między kadrowiczami a federacją dotyczący podziału pieniędzy z tytułu umów sponsorskich sprawił, iż realna stała się groźba, że reprezentacja Danii nie przystąpi do wspomnianych meczów. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Danii SPORT Liga Narodów