Euro 2020

Euro 2020: osłabienie reprezentacji Belgii. Castagne nie zagra do końca turnieju

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 09:49
Piłkarz reprezentacji Belgii Timothy Castagne, który doznał kontuzji w sobotnim meczu grupy B mistrzostw Europy z Rosją, nie zagra już w turnieju - poinformował selekcjoner Roberto Martinez. Jego podopieczni w Sankt Petersburgu pokonali drużynę gospodarzy 3:0.
Timothy Castagne
Timothy CastagneFoto: PAP/EPA/Anatoly Maltsev / POOL

Castagne doznał groźnie wyglądającej kontuzji twarzy, prawdopodobnie kości jarzmowej, po zderzeniu z rywalem. Został zmieniony już w 27. minucie przez Thomasa Meuniera, który zresztą wkrótce potem strzelił gola (na 2:0).

Jak przyznał selekcjoner Belgów, Castagne opuści resztę turnieju.

W końcówce sobotniego meczu z powodu kontuzji zmieniony został również doświadczony obrońca Jan Vertonghen (uraz stawu skokowego), ale w jego przypadku - jak dodał Martinez - problem wydaje się "mniej poważny".

00:41 płomecka.mp3 O szczegółach meczu Belgia - Rosja mówi Beata Płomecka (IAR)

<<< RELACJA Z DRUGIEGO DNIA EURO >>>

Euro 2020: Eriksen nie miał wcześniej problemów z sercem. "Czy było coś, czego nie wiedzieliśmy?"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 09:36
- Nie miał żadnych problemów z sercem - powiedział o Christianie Eriksenie jego były lekarz klubowy Sanjay Sharma. Duński piłkarz zasłabł w 43. minucie sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1).