Euro 2020

Euro 2020: szwajcarski kibic - z piekła do nieba. Euforia na trybunach hitem internetu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 14:51
Dzięki takim emocjom i zwrotom akcji jak w trakcie fazy pucharowej Euro 2020 ciężko uwierzyć w to, żeby kolejne pokolenia mogły nie zakochać się w futbolu. Podczas meczu Szwajcaria - Francja cały świat obiegły zdjęcia z trybun, podczas których jeden ze szwajcarskich kibiców w ciągu minuty przeszedł ze stanu rozpaczy, do niespotykanej euforii.
Szwajcarski kibic przed i po bramce na 3:3

Gdy w 76. minucie Paul Pogba wspaniałym strzałem zza pola karnego podwyższył na 3:1 dla Francji - chyba sami szwajcarscy piłkarze nie wierzyli już w odwrócenie losów meczu. Kwadrans na odrobienie dwubramkowej straty z aktualnymi mistrzami świata i wicemistrzami Europy, naszpikowanymi futbolowymi gwiazdami wydawał się niemożliwy.

EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Futbol jest jednak zupełnie nieprzewidywalny - i dlatego tak uwielbiany na całym świecie. Najpierw Haris Seferović trafił na 3:2, a w ostatniej minucie podstawowego czasu gry do sensacyjnego remisu doprowadził rezerwowy Mario Gavranović. Zgromadzeni na stadionie kibice reprezentacji Szwajcarii wpadli w euforię, a internetową popularność zdobył jeden z nich, który jeszcze minutę przed golem Gavranovicia był zupełnie załamany.

- TO JEST PIĘKNO FUTBOLU - napisało TVP Sport.

- To jest to, co robi z Tobą futbol - skomentował profil Football Ramble.

Szwajcarska gazeta "Blick" dotarła do zainteresowanego - to 28-latek Luca Loutenbach.

- Chyba każdy, kto mnie zna, już do mnie napisał - skomentował niespodziewany bohater meczu.

Euro 2020: pierwsza sensacja fazy pucharowej. Holandia przegrała z Czechami

Na szczęście dla niego, cała historia miała szczęśliwe zakończenie. Na koniec 5. serii rzutów karnych strzał Kyliana Mbappe obronił Yann Sommer i Szwajcarzy sprawili wielką sensację, eliminując Francuzów.

Napastnik reprezentacji Francji Kylian Mbappe, od wielu miesięcy łączony jest z transferem do Realu Madryt. Według najnowszych doniesień medialnych, do finalizacji umowy dojdzie po zakończeniu Euro 2020.

Argentyna wygrała z Boliwią 4:1 (3:0) w ostatniej kolejce meczów grupy A piłkarskiego turnieju Copa America w Brazylii. Dwa gole zdobył Lionel Messi. W ćwierćfinale Argentyńczycy zagrają z Ekwadorem.