Polskie Radio
Section05
Kylian Mbappe

Brytyjskie legendy oburzone decyzją Marciniaka. "To nonsens"

Szymon Marciniak był sędzią wtorkowego meczu Paris Saint-Germain - Newcastle United w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Polski arbiter w doliczonym czasie gry podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, po którym paryżanie wyrównali na 1:1. Decyzja sędziego spotkała się z krytyką ze strony kilku legend brytyjskiego futbolu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 2023/2024 paris saint germain newcastle united Szymon Marciniak Kylian Mbappe

Francja rozbiła outsidera. Trzy kolejne drużyny jadą na Euro

Piłkarze reprezentacji Francji na stadionie w Nicei pokonali Gibraltar 14:0. To najwyższe zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy i w historii "Trójkolorowych". Antybohaterem meczu był Ethan Santos, który najpierw skierował piłkę do własnej bramki, a potem otrzymał czerwoną kartkę. W sobotę awans na Euro 2024 zapewniły sobie reprezentacje Rumunii, Szwajcarii i Holandii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Rumunii reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Francji reprezentacja Holandii Kylian Mbappe

Zamieszki we Francji. Mbappe apeluje: czas przemocy musi się skończyć

We wtorek 27 czerwca policjant na służbie zastrzelił 17-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusz przebywa obecnie w areszcie, a na ulicach wielu miast we Francji wybuchły zamieszki. "Od momentu tego tragicznego wydarzenia jesteśmy świadkami wyrażania gniewu. Jego treść jest zrozumiała, ale tej formy nie można poprzeć" - zaapelował Kylian Mbappe, piłkarz reprezentacji Francji.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kylian Mbappe reprezentacja Francji SPORT Francja