Euro 2020

Euro 2020: pożar na jednej z aren turnieju. Co dalej z wtorkowym meczem?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:49
Na Allianz Arena, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Bayern Monachium, a we wtorek mają zmierzyć się reprezentacje Niemiec i Francji, wybuchł pożar. W oficjalnym oświadczeniu organizatorzy uspokajają, że incydent nie wpłynie na termin i lokalizację spotkania.
Allianz Arena
Allianz ArenaFoto: PAP/Peter Kneffel

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg

Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Do pożaru na monachijskim stadionie doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak podaje "Suddeutsche Zeitung", o godz. 4:48 miało miejsce zwarcie instalacji elektrycznej. Natychmiast włączył się automatyczny system przeciwpożarowy, a na miejsce przybyła straż pożarna, która szybko panowała ogień.

Jak podaje niemiecka gazeta, pomieszczenie, w którym wybuchł pożar, było bardzo mocno zadymione. Strażacy musieli wejść do niego w specjalnych osłonach dróg oddechowych. Ogień, którego źródłem była instalacja elektryczna zgaszono gaśnicą z dwutlenkiem węgla. Poprzez kanały wentylacyjne dym przedostał się także do innych pomieszczeń.

Do sytuacji doszło na dzień przed meczem grupy F Euro 2020, w którym reprezentacja Niemiec ma zmierzyć się z Francją. Organizatorzy wydali komunikat, że spotkanie odbędzie się zgodnie z planem, a ogień nie wyrządził żadnych szkód, które miałyby wpłynąć na rozegranie spotkania. Pożar nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia.

Mecz pomiędzy Niemcami i Francją zaplanowany jest na wtorek 15 czerwca, a jego początek wyznaczono na godzinę 21:00. Kolejne spotkania Niemców (z Portugalią 19 czerwca i z Węgrami 23 czerwca) również zostaną rozegrane na Allianz Arena. Na stadionie Bayernu odbędzie się także jeden z ćwierćfinałów (w piątek 2 lipca).

Czytaj także:

bg

Czytaj także

Grupa F - Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy - selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 07:00
Grupa F jest uważana za "grupę śmierci" tegorocznych mistrzostw Europy. Znalazły się w niej reprezentacje Węgier, Portugalii, Francji i Niemiec. Co powinniśmy wiedzieć o selekcjonerach tych drużyn? 
rozwiń zwiń