Polskie Radio
Section05
Bayern Monachium

Marciniak może sporo stracić. Niemcy nie chcą go na Euro

Szymon Marciniak mierzy się z falą krytyki ze strony niemieckich kibiców po kontrowersyjnej sytuacji z końcówki półfinału Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt pokonał Bayern Monachium. Jedna z decyzji arbitra wywołała istną burzę. Polski sędzia zbiera złe oceny, a jest typowany do pracy podczas Euro 2024, w tym gwizdania meczu otwarcia mistrzostw Niemcy - Szkocja.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT liga mistrzów Liga Mistrzów 2023/2024 Szymon Marciniak Real Madryt Euro 2024

"Polski spisek" w Lidze Mistrzów! Sędziowie to "katastrofa"

Real Madryt wygrał u siebie z Bayernem Monachium 2:1 i awansował do wielkiego finału Ligi Mistrzów. Po meczu rewanżowym przedstawiciele niemieckiego klubu mają jednak wielkie pretensje do sędziego Szymona Marciniaka, który w doliczonym czasie gry przerwał akcję, po której padł gol dla Bayernu. - Katastrofa. Przy drugiej bramce dla Realu pozwolił grać dalej - mówił trener pokonanych Thomas Tuchel.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 2023/2024 Real Madryt Szymon Marciniak Thomas Tuchel

Marciniak poddany analizie przed hitem LM. "Udręka"

"Szymon Marciniak na boisku był krnąbrny, a sędziowie nie mieli z nim łatwo. Dla arbitrów był udręką. Do tego stopnia, że jego koledzy byli zdumieni, kiedy postanowił sam zostać sędzią" - piszą hiszpańskie media przed kapitalnie zapowiadającym się spotkaniem Real Madryt - Bayern Monachium, które wyłoni drugiego finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów. Polski sędzia poprowadzi ten mecz i znów będzie mógł sprawdzić się na najwyższym poziomie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT liga mistrzów Liga Mistrzów 2023/2024 Szymon Marciniak Real Madryt