Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: siatkarskie duety Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl nie dały szans rywalom

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 09:49
Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak od wygranej rozpoczęli udział w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio. W pierwszym spotkaniu grupy F pokonali duet japoński Yusuke Ishijima, Katsuhiro Shiratori (21:15, 21:14). Udany start w olimpijskim turnieju zanotował także nasz drugi duet.
Spotkanie trwało tylko 38 minut, biało-czerwoni mieli zdecydowaną przewagę nad rywalamiFoto: JOHN SIBLEY/Reuters/Forum
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Kantor i Łosiak w 2018 r. byli liderami światowego rankingu. W kolejnych latach wielokrotnie na drodze stawały im kontuzje. Sytuacji nie ułatwiła im także spowodowana pandemią COVID-19 roczna przerwa w startach w imprezach World Tour, podczas których można było zdobyć punkty do olimpijskiego rankingu. W związku z tym wszystkim praktycznie do ostatniej chwili walczyli o przepustkę na igrzyska w Tokio.

Z kolei Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali z reprezentantami Maroko Zouheirem Elgraoui i Mohamedem Abicha 2:0 (21:17, 21:11) w swoim pierwszym meczu grupy E turnieju olimpijskiego w Tokio.

W następnym spotkaniu Polacy zmierzą się w piątek o 14.00 z brazylijską parą Evandro / Bruno.

Wyniki i tabele grupy E i F turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych:

Grupa E
Bruno Schmidt, Evandro Oliveira (Brazylia) -
Marco Grimalt, Esteban Grimalt (Chile) 2:1 (21:15, 16:21, 15:12)
Michał Bryl, Grzegorz Fijałek (Polska) -
Mohammed Abicha, Zouheir Elgraoui (Maroko) 2:0 (21:17, 21:11)
Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska) -
Yusuke Ishijima, Katsuhiro Shiratori (Japonia) 2:0 (21:15, 21:14)
Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy) -
Julius Thole, Clemens Wickler (Niemcy) 2:1 (19:21, 21:19, 15:13)

1. Kantor/Łosiak (Polska) 1 1 0 2-0 2
2. Nicolai/Lupo (Włochy) 1 1 0 2-1 2
3. Thole/Wickler (Niemcy) 1 0 1 1-2 1
4. Ishijima/Shiratori (Japonia) 1 0 1 0-2 1

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis tokyo2020.polskieradio24.pl.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

pb

Partnerzy

Partner

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Niemców Armina Dollingera i Clemensa Wicklera 2:0 (21:18, 21:17) w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. Dzięki temu zapewnili sobie występ w igrzyskach w Tokio na podstawie rankingu olimpijskiego.