Polskie Radio
Section05
igrzyska

Prezydent Andrzej Duda: występujemy o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 r.

Na Gali Ambasadorów Sportu na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem prezydent Andrzej Duda powiedział, że Igrzyska Europejskie organizowane przez nasz kraj okazały się wielkim sukcesem. Uznał, że zawody to wstęp do ubiegania się przez Polskę o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku. - Byłoby to wydarzenie, które będzie budować wizerunek Polski na całym świecie - podkreślił Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda igrzyska igrzyska olimpijskie

Igrzyska Europejskie 2023. Prezydent Duda: niech to wielkie święto sportu będzie zarazem wielkim świętem pokoju

- Niech to wielkie święto sportu będzie zarazem wielkim świętem pokoju - powiedział prezydent Andrzej Duda oficjalnie otwierając Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W imprezie startuje ponad 7000 sportowców z 48 krajów. Reprezentacja Polski liczy 370 zawodniczek i zawodników, najwięcej w historii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska europejskie 2023 inne dyscypliny igrzyska

"To wielkie przedsięwzięcie". Kamil Bortniczuk o Igrzyskach Europejskich w Krakowie

Minister sportu Kamil Bortniczuk powiedział, że rozpoczynające się w Krakowie Igrzyska Europejskie są doskonałą promocją Polski na arenie międzynarodowej. Minister sportu podkreślił w TVP Info, że organizacja takiego przedsięwzięcia może być wstępem do starania się o organizację przez Polskę igrzysk olimpijskich.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska kamil bortniczuk Kraków promocja POLSKA społeczeństwo