Polskie Radio
Section05
igrzyska

TYLKO U NAS Świątek z Radwańską w deblu na igrzyskach? "Kusi bardzo"

Agnieszka Radwańska rywalizuje na tegorocznym Wimbledonie w turnieju legend. W rozmowie z Polskim Radiem pojawił się temat igrzysk olimpijskich w Paryżu. - To kusi bardzo. Na igrzyskach miałabym z kim grać, nie ma co ukrywać - mówi finalistka Wimbledonu z 2012 roku. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska razem w deblu na IO 2024?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Agnieszka Radwańska wielki szlem wimbledon igrzyska olimpijskie Iga Świątek TYLKO U NAS igrzyska Paryż 2024

Piknik Olimpijski 2022. "Olimpijczycy mają wielką moc". Rozmowa z Katarzyną Woźniak-Niedźwiedzką

Katarzyna Woźniak-Niedźwiedzka w audycji "Wolna Sobota z Jedynką" opowiedziała o swojej karierze, o doświadczeniach sportowców w czasie pandemii i o 23. Pikniku Olimpijskim. – Dzisiaj jest piękna inicjatywa, piękna możliwość spotkania się z dzieciaczkami i całymi rodzinami – mówiła Katarzyna Woźniak-Niedźwiedzka, łyżwiarka szybka, medalistka olimpijska w rozmowie z radiową Jedynką. 
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska rodzina dzieci rehabilitacja hobby wolny czas łyżwiarstwo szybkie Daniel Wydrych Karolina Rożej

Polacy tworzą kadrę w nowej konkurencji olimpijskiej

Extreme slalom to nowa i ekscytująca konkurencja, która zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Sport budzi wiele emocji, bo rywalizacja w nim jest wyjątkowo widowiskowa, a w decydujących momentach kajakarze ścigają się z rywalami a nie tylko z czasem. Polacy mogą się w nim zakochać, tym bardziej, że mamy duże szanse, aby osiągnąć w niej sukces i powalczyć o kolejne miejsce na igrzyskach.
Zobacz więcej na temat:  kajakarstwo SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska

Polscy debiutanci zakończyli zmagania w Pekinie

Polska sztafeta open, złożona z samych debiutantów na igrzyskach paraolimpijskich i zawodników z "dziką kartą" zajęła 11. miejsce. Ale Monika Kukla, Krzysztof Plewa na sledżach, oraz dwójka niedowidzących Paweł Gil i Paweł Nowicki dali z siebie wszystko. Wszyscy słaniali się za metą ze zmęczenia za metą, Nowicki miał nawet zawroty głowy. – W końcu to są igrzyska, trzeba było przypakować. Przynajmniej udało nam się wyprzedzić Brytyjczyków – mówili.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada pekin 2022 paraolimpiada SPORT igrzyska

Paraolimpijczycy w Pekinie. "Start to spełnienie marzeń"

To był ostatni dzień startów indywidualnych w narciarstwie biegowym. W nocy spadł śnieg, ale z rana wyszło słońce i kiedy Krzysztof Plewa wyjechał na sledżach na trasę średniego dystansu zrobiła się mokra breja. Zawodnik Veloactiv Kraków, który dotarł na igrzyska z opóźnieniem z powodu pozytywnego wyniku na koronawirusa, zajął 14. w sledżach na 34. zawodników – i był zadowolony z tego wyniku.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada pekin 2022 paraolimpiada SPORT igrzyska