Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Rosjanka Bacaraszkina najlepsza w strzelaniu z pistoletu sportowego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 08:15
Reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Witalina Bacaraszkina zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w strzelaniu z pistoletu sportowego 25 m. Wcześniej wygrała także rywalizację w pistolecie pneumatycznym 10 m. Klaudia Breś odpadła w eliminacjach.
Finał w strzelaniu z pistoletu sportowego
Finał w strzelaniu z pistoletu sportowegoFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE

W piątkowej konkurencji srebro wywalczyła Koreanka Kim Minjung, a brąz - Xiao Jiaruixuan. Breś została sklasyfikowana na 24. miejscu.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Bacaraszkina w Tokio cieszyła się także z drugiego miejsca w rywalizacji par mieszanych w pistolecie pneumatycznym 10 m, wraz z Artiomem Czernousowem. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro zdobyła srebro w tej konkurencji indywidualnie.

Eliminacji nie przebrnęły także m.in. dwukrotna mistrzyni olimpijska Bułgarka Maria Grozdewa, mistrzyni świata Ukrainka Ołena Kostewycz, a także Gruzinka Nino Sałukwadze, która została pierwszą w historii uczestniczką dziewięciu igrzysk.

Partnerzy

Partner

Aneta Stankiewicz i Tomasz Bartnik zajęli ósme miejsce w drugiej fazie kwalifikacji i na takiej pozycji zakończyli olimpijską rywalizację mikstów w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m.