Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: turniej siatkarzy plażowych już bez Polaków. Fijałek i Bryl przegrali z Włochami

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 12:38
Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z Włochami Paolo Nicolai i Daniele Lupo 20:22, 18:21 w meczu 1/8 finału turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych w Tokio i odpadli z dalszej rywalizacji.
Michał Bryl i Grzegorz Fijałek
Michał Bryl i Grzegorz FijałekFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polacy w walce o 1/4 finału zmierzyli się z jedną z najmocniejszych par w turnieju, która na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyła srebrny medal. Pierwszy set był niezwykle zacięty, żadnemu z duetów nie udało się wywalczyć przewagi większej niż dwa punkty. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. Przy stanie 19:19 Fijałek został zablokowany, ale po chwili zrehabilitował się i skutecznym atakiem po raz kolejny doprowadził do remisu.


Posłuchaj
00:25 Bryl.mp3 Bryl zaznacza, że ich przeciwnicy popisali się świetną zagrywką. (IAR)

 

W kolejnej akcji Bryl wygrał "przepychankę" na siatce, ale sędziowie odgwizdali błąd Polaka. Wideoweryfikacja potwierdziła słuszność decyzji arbitra i Włosi mieli kolejnego setbola. Bohaterem ostatniej akcji był Lupo, który najpierw wybronił atak Fijałka, a potem wyprowadził skuteczną kontrę.

Czytaj także:

Druga odsłona przebiegała pod dyktando siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Po błędzie Bryla biało-czerwoni przegrywali już 9:14. Polacy potem wygrali trzy akcje z rzędu i wrócili do gry. Po chwili jednak Fijałek popełnił błąd na zagrywce, a Lupo znów nie pomylił się w kontrataku. W końcówce polscy siatkarze jeszcze obronili dwa meczbole, ale to Włosi zameldowali się w ćwierćfinale.


Posłuchaj
00:19 Fijałek.mp3 Fijałek przypomniał, że większość poprzednich starć z Włochami kończyło się zwycięstwem jego i Bryla. (IAR)

 

34-letni Fijałek długo występował w parze z Mariuszem Prudlem i to właśnie z nim dziewięć lat temu w Londynie zajął piąte miejsce. Z kolei w 2016 roku w Rio de Janeiro zostali sklasyfikowani dopiero na 17. pozycji.

W turnieju startowała inna polska para - Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, którzy rywalizację zakończyli w meczu barażowym o awans do 1/8 finału.


Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Dariusz Kowaluk odebrali medale od prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Dariusz Kowaluk odebrali medale od prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: przegrany baraż zadecydował. Kantor i Łosiak odpadli z turnieju olimpijskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 17:05
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą 1:2 (29:31, 21:19, 7:15) w meczu barażowym o awans do 1/8 finału turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych w Tokio.
rozwiń zwiń