Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Zango bohaterem, Burkina Faso ma pierwszy w historii olimpijski medal. "Misja zakończona sukcesem"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 11:36
Hugues Fabrice Zango zajmując trzecie miejsce w igrzyskach w Tokio w trójskoku wywalczył pierwszy medal olimpijski w historii Burkina Faso. - Musiałem to zrobić. Misja zakończona sukcesem - przyznał po historycznym osiągnięciu.
Hugues Fabrice Zango
Hugues Fabrice ZangoFoto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.  

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

28-letni lekkoatleta podkreślił, że kibicował mu cały kraj. - Każdy w Burkina Faso marzył o tym medalu i trzymał za mnie kciuki. Każdy, ja też, miał świadomość, że to niepowtarzalna szansa, że być może przez następne 20 lat lepszej okazji nie będzie. Nie miałem wyboru. Musiałem to zrobić. Misja zakończona sukcesem. Nie muszę mówić, jak bardzo jestem szczęśliwy - przyznał Zango.

Pod nieobecność kontuzjowanego mistrza dwóch poprzednich igrzysk Amerykanina Christiana Taylora, zwyciężył Portugalczyk Pedro Pichardo - 17,98, przed Chińczykiem Yaming Zhu - 17,57. Zango w trzeciej kolejce osiągnął 17,47, co zapewniło mu trzecie miejsce. O trzy centymetry wyprzedził Amerykanina Willa Claye'a.

Czytaj także:

Urodzony w Koudougou, a mieszkający we francuskim Bethune reprezentant Burkina Faso wcześniej największy sukces odnotował w mistrzostwach świata w Dausze w 2019 roku, kiedy również zajął trzecie miejsce. W tym samym roku został także mistrzem Igrzysk Afrykańskich, a rok wcześniej mistrzem kontynentu.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.  

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.  

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: Portugalczyk Pedro Pichardo mistrzem olimpijskim w trójskoku

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 07:57
Portugalczyk Pedro Pablo Pichardo, wynikiem 17,98 m, wywalczył złoty medal w olimpijskim konkursie trójskoku w Tokio. Srebro zdobył Chińczyk Zhu Yaming - 17,57, a brąz reprezentant Burkina Faso Hugues Fabrice Zango - 17,47.
rozwiń zwiń