Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: kiepski początek nie przeszkodził faworytce. Katie Nageotte ze złotem w tyczce

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 14:54
Amerykanka Katie Nageotte skoczyła o tyczce 4,90 m i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Srebro wywalczyła reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Anżelika Sidorowa - 4,85, a brąz Brytyjka Holly Bradshaw - również 4,85. Polki nie startowały.
Katie Nageotte
Katie Nageotte Foto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Specjalnie na to wielkie święto sportu portal PolskieRadio24.pl przygotował poświęcony wydarzeniu serwis

Tokio 2020 - SERWIS

30-letnia Nageotte miała w tym sezonie dwa najlepsze wyniki na świecie - 4,95 i 4,93, ale czwartkową rywalizację rozpoczęła nerwowo - strąciła dwukrotnie przy pierwszej wysokości 4,50. Później jednak odzyskała rezon.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Sidorowa, mistrzyni świata sprzed dwóch lat z Dohy, do wysokości 4,85 włącznie nie miała ani jednego strącenia, dlatego w finale wyprzedziła Bradshaw, która musiała powtarzać próby na 4,70 i 4,80.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Marcin Lewandowski nie awansował do finału biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak nie ukończył biegu półfinałowego z powodu skurczu na ostatnim okrążeniu. Wydawało się, że w finale nie pobiegnie też Michał Rozmys, który w swoim biegu... stracił but. Protest polskiej ekipy został jednak uwzględniony i Rozmys pobiegnie w finale!