Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Schauffele liderem turnieju golfistów. Meronk daleko, ale bez skończonej rundy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:05
Amerykanin Xander Schauffele objął prowadzenie po drugiej rundzie olimpijskiego turnieju golfa. Adrian Meronk plasuje się obecnie na dzielonej 55. pozycji, ale po niedokończonej piątkowej grze - z powodu zagrożenia wyładowaniami atmosferycznymi musiał zakończyć na czternastym z 18 dołków.
Xander Schauffele
Xander SchauffeleFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Nowy lider

Schauffele, czyli obecny nr 5 światowego rankingu, w czwartek odnotował 68 uderzeń, a w piątek pole Kasumigaseki CC przeszedł jedynie w 63 „strzałach”. Sumą 11 uderzeń poniżej par (normy pola) wskoczył na pozycję lidera.

Drugi, z -10 na koncie, jest Meksykanin Carlos Ortiz, a czterech kolejnych graczy notuje po -8. Są to: Chilijczyk Mito Pereira, Szwed Alex Noren, Austriak Josef Straka i gwiazda gospodarzy, tegoroczny zwycięzca The Masters Japończyk Hideki Matsuyama, jednak u niego to wynik po niedokończonej rundzie.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Pogoda znowu nie sprzyja 

Podobnie jak premierowego dnia, tak i w piątek, pogoda nad polem Kasumigaseki nie sprzyjała uczestnikom rywalizacji, a szczególnie tym, którzy jak Meronk zaczynali grę później.

Ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo (wyładowania elektryczne stanowią szczególne zagrożenie dla graczy, którzy na odkrytej przestrzeni mają przy sobie torby z 14 kijami, głownie stalowymi) runda była przerwana na ponad dwie godziny, a po południu zdecydowano się ją zakończyć przed czasem. Oznacza to, że 16 golfistów będzie musiało jutro dokończyć pozostałe dołki, zanim przystąpią do trzeciej z czterech rund.

Czytaj także:

Meronk sfrustrowany 

Debiutujący w igrzyskach reprezentant Polski notuje aktualnie wynik +2, co plasuje go na odległym 55. miejscu, dzielonym z Gavinem Greenem z Malezji.

Jak wspominał jego trener Matthew Tipper, przerywanie gry wymagało od Polaka ogromnych nakładów cierpliwości, szczególnie, że w pierwszej rundzie zabrakło mu jednego uderzenia do zwieńczenia osiemnastego dołka. 28-letni wrocławianin musiał czekać ponad dwie godziny na możliwość oddania putta, wprowadzającego piłkę do dołka.

- Adrian wykazał ogromną cierpliwość, ale jest sfrustrowany. Mimo że wykonał wiele dobrych uderzeń i dziś jego krótka gra była świetna, to trudno jemu i grupie, w której szedł, nabrać rozpędu - wspomniał szkoleniowiec pochodzący z Walii. 

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: burza przerwała turniej golfa. Meronk z dużą stratą

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:35
Z powodu burzy krążącej nad polem Kasumigaseki CC pierwsza runda olimpijskiego turnieju golfa mężczyzn została przerwana. Rywalizację udało się jednak dokończyć. Adrian Meronk zanotował wynik +1. Liderem jest Austriak Josef Straka, który pełną osiemnastkę zakończył wynikiem -8 uderzeń.
rozwiń zwiń