Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Schauffele utrzymał prowadzenie w turnieju golfa. Awans Meronka przed rundą finałową

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 12:15
Amerykanin Xander Schauffele pozostał na prowadzeniu przed finałową rundą olimpijskiego turnieju golfa. Trzeciego dnia nie powiększył jednak przewagi - Japończyka Hideki Matsuyamę dzieli zaledwie jedno uderzenie od lidera. Adrian Meronk plasuje się na 46. miejscu.
Adrian Meronk podczas rywalizacji na igrzyskach w Tokio
Adrian Meronk podczas rywalizacji na igrzyskach w Tokio Foto: Forum/Reuters/MURAD SEZER

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

baner serwis tokio.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

W sobotę obecny nr 5 światowego rankingu wykonał 68 uderzeń, a wcześniejsze rundy na 68 i 63 „strzały” oznaczają sumę 14 uderzeń poniżej normy pola Kasumigaseki GC.

Na drugim miejscu, z -13 na koncie, plasuje się lokalna gwiazda, tegoroczny zwycięzca The Masters, Japończyk Hideki Matsuyama. Na trzecią pozycję, z -12, spadł Meksykanin Carlos Ortiz, a tyle samo uderzeń ma Brytyjczyk Paul Casey.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Meronk się poprawił 

Najbardziej utytułowany krajowy golfista Meronk po sobotniej grze przesunął się o kilka miejsc w górę i widnieje obecnie na 46. pozycji, dzielonej z dwójką innych zawodowców.

- Dziś grał znacznie lepiej, bardziej się rozluźnił i grał swobodniej. To był naprawdę dzień solidnej gry, ale wciąż nie jest łatwo, bowiem jest bardzo wilgotno i gorąco, a musieliśmy wstać o 3.50 nad ranem, żeby wyjechać z wioski i przyjechać na pole - opowiadał trener Matthew Tipper.

Czytaj także:

Zaczął o świcie 

Polak startował o świcie, gdyż był jednym z 16 graczy, którzy musieli dokończyć drugą rundę, przerwaną w piątek przez organizatorów ze względu na zagrożenie wyładowaniami atmosferycznymi. Po premierowym dniu na 72 uderzenia, ostatecznie na karcie z drugiego dnia zapisał ich 71, a w sobotniej trzeciej rundzie uzyskał 69 „strzałów”. Na koncie notuje zatem wynik 212, czyli -1 wobec normy pola.

W niedzielę finał. Polak na tee startowe wejdzie o godz. 8.14 lokalnego czasu wraz z Garrickiem Higo z RPA i Japończykiem Rikuyą Hoshino. Liderzy wystartują na końcu - planowany tee time to godz. 11.09 (4.09 w Polsce) dla Schauffele, Matsuyamy i Caseya.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: Schauffele liderem turnieju golfistów. Meronk daleko, ale bez skończonej rundy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:05
Amerykanin Xander Schauffele objął prowadzenie po drugiej rundzie olimpijskiego turnieju golfa. Adrian Meronk plasuje się obecnie na dzielonej 55. pozycji, ale po niedokończonej piątkowej grze - z powodu zagrożenia wyładowaniami atmosferycznymi musiał zakończyć na czternastym z 18 dołków.
rozwiń zwiń