Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: ostatni mundial kapitana? Lewandowski: potrzebna jest radość z gry

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 19:20
Robert Lewandowski po odpadnięciu reprezentacji Polski z mistrzostw świata po meczu 1/8 finału z Francją (1:3) udzielił wywiadu TVP Sport. Kapitan Biało-Czerwonych zagadkowo odpowiedział na pytanie, czy w przyszłości zagra jeszcze na mundialu. - Potrzebna jest radość z gry, to będzie ważny element nawet niedalekiej przyszłości. Oczywiście jest inaczej, gdy próbujemy atakować, ale gdy gramy bardziej defensywnie, to tej radości nie ma - ocenił. 
Robert Lewandowski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy tegoroczny mundial był dla niego ostatnim
Robert Lewandowski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy tegoroczny mundial był dla niego ostatnim Foto: PAP/EPA/Georgi Licovski

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Honorowa porażka na koniec 

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w niedzielnym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata i odpadła z rywalizacji. Honorowego gola dla Biało-Czerwonych zdobył Robert Lewandowski, który w doliczonym czasie gry pokonał Hugo Llorisa z rzutu karnego. "Lewy" trafił jednak do siatki dopiero za drugim podejściem. Sędzia nakazał bowiem powtórki jedenastki, którą obronił francuski bramkarz.

Po meczu Lewandowski, który zakończył mundial z dwoma bramkami, udzielił wywiadu TVP Sport.

Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy, stworzyliśmy kilka sytuacji stuprocentowych, szczególnie w pierwszej połowie, szkoda, że nic nie wpadło. Próbowaliśmy odpierać ataki Francuzów, nawet po bramce wychodziliśmy do przodu, próbowaliśmy grać, to było oczywiście za mało w tym meczu. Brakło paru elementów, szczególnie przy golach mogliśmy się lepiej zachować, ale najważniejsze, że próbowaliśmy, pod koniec strzeliliśmy bramkę, to też dodatkowy bodziec. Walczyliśmy do końca - ocenił kapitan Biało-Czerwonych.

"Lewy" chce grać inaczej. Nie tylko on 

Polskich kibiców mogły jednak zaniepokoić inne słowa "Lewego". Został bowiem zapytany o to, czy katarski mundial był jego ostatnim.

- Jeszcze do tego daleka droga. Potrzebna jest radość z gry, to będzie ważny element nawet niedalekiej przyszłości. Oczywiście jest inaczej, gdy próbujemy atakować, ale gdy gramy bardziej defensywnie, to tej radości nie ma. Wpływa na to wiele czynników - powiedział tajemniczo Robert Lewandowski

Można to odczytać jako krytykę ocenianej jako zbyt defensywna taktyki selekcjonera Czesława Michniewicza. Podobnie wypowiadali się też inni kadrowicze. Jakub Kamiński po mecz z Francją ocenił, że Biało-Czerwoni w fazie grupowej "nie grali w piłkę", a Piotr Zieliński apelował, by kadra lepiej wykorzystywała umiejętności ofensywnych piłkarzy.

Taka reakcja zawodników tylko wzmaga spekulacje na temat przedłużenia przez PZPN umowy z aktualnym selekcjonerem. Kontrakt Michniewicza wygasa bowiem wraz z końcem mundialu

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

/empe, TVP Sport, PAP 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52