Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Daniele Orsato poprowadzi mecz otwarcia. Jest Polak w obsadzie sędziowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 20:22
Włoch Daniele Orsato będzie sędzią głównym niedzielnego meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw świata Katar - Ekwador w Al-Chaur. Jednym z arbitrów VAR będzie Tomasz Listkiewicz.
Od lewej: Tomasz Musiał, Tomasz Listkiewicz i Szymon Marciniak
Od lewej: Tomasz Musiał, Tomasz Listkiewicz i Szymon MarciniakFoto: PAP/EPA/LAURENT DUBRULE

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Orsato, który w środę skończy 47 lat, został opisany przez FIFA jako „jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w Europie”. Na liniach będą mu pomagali rodacy Ciro Carbone i Alessandro Giallatini, arbitrem głównym VAR wyznaczono Massimiliano Irratiego, a jednym z jego pomocników będzie Listkiewicz. Jego ojciec Michał Listkiewicz w MŚ 1990 roku we Włoszech był sędzią liniowym aż ośmiu spotkań, w tym meczu otwarcia i finału.

Orsato prowadził trzy mecze mistrzostw Europy w 2020 roku, m.in. spotkanie w Sewilli, w którym Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1. Sędziował także finał Ligi Mistrzów w 2020 roku, gdy Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pokonał Paris Saint-Germain 1:0.

Włoscy sędziowie prowadzili dwa z ostatnich pięciu finałów mistrzostw świata. W 2002 roku arbitrem głównym był Pierluigi Collina, który obecnie jest przewodniczącym komisji sędziowskiej FIFA. W 2014 finał sędziował Nicola Rizzoli.

Czytaj także:

polskieradio24.pl
bg/PAP
Section07
Section51

sponsor


partner

Section52