Polskie Radio
Section05
Szymon Marciniak

Inaczej być nie mogło. Iga Świątek Sportowcem Roku 2022

Iga Świątek została triumfatorką 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, którego organizatorami były "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polsat. Najlepsza tenisistka świata wyprzedziła indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu Bartosza Zmarzlika. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Iga Świątek Robert Lewandowski Dawid Kubacki Bartosz Zmarzlik Paweł Fajdek mateusz ponitka Kamil Semeniuk Adrian Meronk Cezary Kulesza Sebastian Świderski Szymon Marciniak

Collina patronem Marciniaka i spółki. "Coś w nas zobaczył"

Szymon Marciniak, który prowadził finał mistrzostw świata Argentyna - Francja, docenił zaufanie, jakim obdarzył Polaków Pierluigi Collina. - Pierluigi kiedyś coś w nas zobaczył, pociągnął nas do góry. Dla nas to podwójna duma, że postawił na nas, chłopaków z Polski. I się udało... Spłaciliśmy ten dług - przyznał polski arbiter.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak Katar 2022 mistrzostwa świata

Marciniak w ogniu francuskiej krytyki. Listkiewicz odpowiada

- Ośmieszają się - stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Michał Listkiewicz, były prezes PZPN i sędzia międzynarodowy w odpowiedzi na krytykę Francuzów w kierunku Szymona Marciniaka. Polski skład arbitrów w składzie z synem Listkiewicza Tomaszem poprowadził finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną i Francją.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Katar 2022 mistrzostwa świata fifa Szymon Marciniak

Marciniak w Premier League? "To musi być jakiś system"

Szymon Marciniak i jego sędziowski zespół z Polski został świetnie oceniony za pracę podczas finału Mistrzostw Świata Katar 2022, w którym zmierzyła się Argentyna z Francją. Polski sędzia, który pracuje także w Ekstraklasie zdobył rozgłos. Czy inne ligi mogą go zatrudnić? - Myślę, że to musi być jakiś system, że UEFA mogłaby wyznaczać sędziów z poszczególnych krajów na rozgrywki ligowe w innych krajach - mówi Michał Listkiewicz, były sędzia międzynarodowy.     
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Katar 2022 mistrzostwa świata fifa Szymon Marciniak