Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: dobre informacje dla Szymona Marciniaka. Szanse Polaka na finał mundialu rosną

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 21:38
Meksykański arbiter Cesar Ramos poprowadzi drugi półfinał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, w którym broniąca tytułu Francja zagra w środę z Marokiem. To oznacza, że Szymon Marciniak ma coraz większe szanse na sędziowanie finału lub meczu o trzecie miejsce.
Szymon Marciniak ma szanse na poprowadzenie finału MŚ w Katarze
Szymon Marciniak ma szanse na poprowadzenie finału MŚ w KatarzeFoto: PAP/EPA/Abir Sultan

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Prawie 39-letni Ramos sędziował dotychczas trzy mecze MŚ 2022 - w fazie grupowej Maroka z Belgią (2:0) i Danii z Tunezją (0:0), a w 1/8 finału Portugalii ze Szwajcarią (6:1).

Dzień wcześniej ogłoszono, że wtorkowy półfinał Argentyna - Chorwacja poprowadzi Włoch Daniele Orsato.

Przed ćwierćfinałami na forach sędziowskich i w mediach społecznościowych Orsato był wymieniany jako kandydat nawet do finału, ale zwracano wówczas uwagę, że wyznaczenie tego samego arbitra do sędziowania meczu otwarcia i ostatniego spotkania turnieju byłoby precedensem.

Brak Marciniaka w obsadzie meczów półfinałowych nie musi być złą informacją dla znanego polskiego sędziego. Wręcz przeciwnie - według wielu źródeł rosną szanse arbitra z Płocka na sędziowanie finału.

Ramos był uważany potencjalnie za jednego z głównych "rywali" Marciniaka. Obecnie w tym gronie wymienia się jeszcze m.in. Amerykanina Ismaila Elfatha oraz Holendra Danny'ego Makkelie. Elfath ma jednak marokańskie korzenie, więc wiadomo, że nie może poprowadzić meczu z udziałem reprezentacji tego kraju.

41-letni Marciniak, który pracował już podczas mundialu 2018 w Rosji (dwa mecze jako sędzia główny), w tegorocznym turnieju prowadził dotychczas dwa spotkania - Francji z Danią (2:1) w fazie grupowej oraz Argentyny z Australią (2:1) w 1/8 finału.

KATAR 2022. WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

MS_Katar22_baner.jpg

bg/PAP/kor

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52