Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: reprezentacja Polski, w strojach galowych, wyleciała na mundial. "Naprawdę klasa"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 15:40
W czwartek piłkarska reprezentacja Polski odleciała po godz. 14 z Warszawy do Kataru. Biało-Czerwoni na mundialu zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. 
Reprezentacja Polski wyleciała do Kataru na mundial
Reprezentacja Polski wyleciała do Kataru na mundialFoto: Joanna Skladanek/Forum

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Nadszedł czas wylotu do Kataru

Reprezentacja Polski od poniedziałku przebywała na krótkim zgrupowaniu w Warszawie. W środę Biało-Czerwoni pokonali w meczu towarzyskim Chile po golu Krzysztofa Piątka

Samolot z reprezentacją Polski na pokładzie wystartował z wojskowej części Okęcia o godzinie 14. Wcześniej selekcjoner Czesław Michniewicz zaplanował trening wyrównawczy dla tych piłkarzy, którzy nie zagrali w meczu z Chile. 

Profil reprezentacji "Łączy Nas Piłka" udostępnił na Twitterze nagranie, na którym reprezentacja Czesława Michniewicza w strojach galowych udaje się na lotnisko. "Super prezentują się te stroje (...) na MŚ. Naprawdę klasa" - czytamy w komentarzach. 

Gdy Biało-Czerwoni zjawią się w Katarze, udadzą się do swojej mundialowej bazy. Podczas mistrzostw świata reprezentanci Polski będą mieszkali w luksusowym hotelu Ezdan Palace, który liczy 195 pokoi. 

Na początek z Meksykiem 

W kolejnych dniach Polacy już na miejscu będą przechodzili aklimatyzację przed swoim pierwszym meczem na mundialu i odbywali ostatnie jednostki treningowe.

22 listopada Biało-Czerwoni zagrają z Meksykiem w meczu, który może zadecydować o ewentualnym awansie z grupy C do 1/8 finału. Cztery dni później Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada zagrają z faworyzowaną Argentyną.

Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup. Mundial rozpocznie się już w niedzielę od meczu Kataru z Senegalem. 

Mistrzostwa Świata Katar 2022 rozgrywane będą w niefortunnym terminie?

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52