Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: FIFA nie pozwala na "miłość". Zakazane stroje reprezentacji Belgii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 15:55
FIFA zakazała reprezentacji Belgii używania drugiego kompletu strojów podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Federacji nie spodobał się napis "Love", który został umieszczony na kołnierzykach trykotów "Czerwonych Diabłów".
FIFA zakazała Belgom używania drugiego kompletu strojów
FIFA zakazała Belgom używania drugiego kompletu strojówFoto: PAP/EPA/Noufal Ibrahim

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Biały trykot dopełniony jest kolorowymi wstawkami, nawiązującymi do słynnego festiwalu muzycznego Tomorrowland, promującego różnorodność i równość.

Rzecznik reprezentacji Belgii Stefan Van Loock powiedział, że FIFA zakazała tego stroju ze względu na komercyjne powiązania z festiwalem, a nie tęczowe kolory, które są związane ze społecznością LGBTQ.

Zakazano również używania kompletu treningowego, który także nawiązywał do słynnego festiwalu.

- To smutne, ale FIFA nie pozostawia nam wyboru. Co do reszty - sprzęt pozostaje bez zmian - skomentował na łamach gazety "Het Nieuwsblad" prezes tamtejszej federacji Peter Bossaert.

Belgowie rozpoczną zmagania w grupie F od meczu z Kanadą. W dwóch kolejnych meczach zagrają z Chorwacją i Marokiem. Wcześniej potwierdzono, że fazę grupową "Czerwone Diabły" rozegrają w domowym komplecie strojów, w którym dominują czerwień oraz czerń.

Oglądaj studio "Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Meksyk - Polska:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl/kor

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52