X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

11. posiedzenie Senatu

Polskie Radio
Elżbieta Mamos-Gawryś 08.05.2012

9 maja rozpoczyna się 11.plenarne posiedzenie Senatu.


11. plenarne posiedzenie Senatu rozpocznie się 9 maja i zaplanowane jest na dwa dni. W porządku obrad przewidziana jest m.in informacja Rządu RP na temat sprawowania opieki nad Polonią i Polakami mieszkającymi poza granicami kraju. W tej kadencji Senat, który dotychczas zajmował się opieką nad Polonią, został pozbawiony środów finansowych przeznaczanych na ten cel. Pieniadze te zostały przesunięte do budżetu ministerstwa spraw zagranicznych. Ta decyzja wywołała oburzenie wielu senatorów, stąd wniosek o tę informację.
Senatorowie zajmą się również ustawą o zmianie ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego.Sejm uchwalił ustawę na 12. posiedzeniu 13 kwietnia 2012 r . Wprowadza ona możliwość stosowania instytucji warunkowego przedterminowego zwolnienia do skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Ponadto ustawa przewiduje między innymi: rozszerzenie uprawnień kuratora sądowego w związku z kontrolą odbywania przez skazanych tej kary, obligatoryjne zarządzenie przez sąd penitencjarny usunięcia elektronicznych urządzeń monitorujących w przypadku uchylenia zezwolenia na odbycie przez skazanego kary w systemie dozoru elektronicznego oraz określenie sądu penitencjarnego, który ma być właściwy w przedmiocie orzekania o warunkowym zwolnieniu.
W Senacie zaplanowano także drugie czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Projekt tej ustawy został wniesiony przez senacką Komisję Ustawodawczą. Projektowana ustawa stanowi wykonanie obowiązku dostosowania systemu prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zakłada ona uwzględnienie okresu zatrudnienia za granicą obywateli polskich przy ustalaniu ich prawa do świadczeń emerytalno-rentowych bez konieczności spełnienia dotychczasowego wymogu stałego zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (tzw. domicylu).
Ponadto Senat chce podczas tego posiedzenia przyjąć dwie uchwały: pierwsza z nich to uchwała w sprawie uczczenia 120. rocznicy urodzin Generała Stanisława Franciszka Sosabowskiego i ustanowienia września 2012 roku miesiącem Jego pamięci. Druga to uchwała w setną rocznicę śmierci Bolesława Prusa.
/IAR/Elżbieta Mamos

Section02
Section03
Section04