X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Trybunał Konstytucyjny

Ozdoba o wpisie Żukowskiej: skandaliczne i hańbiące słowa

- Wydawało się, że Lewica niżej upaść nie może. Jednak pani Żukowska wytyczyła nowe standardy - ocenił poseł Jacek Ozdoba z Porozumienia. Odniósł się w ten sposób do wpisu na Twitterze rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej nt. śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka. - Okazała się żenującą osobą - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Ozdoba polityka POLSKA Grzegorz Jankowski Trybunał Konstytucyjny lewica

7x24 Joanna Lichocka: musieliśmy zapobiec anarchizacji sądownictwa

- Część sędziów z powodów czysto politycznych, gry partyjnej, próbowała wprowadzić do sądownictwa działania, które mogłyby skutkować anarchią. Musieliśmy zapobiec anarchizacji - powiedziała w PR24 posłanka PiS Joanna Lichocka. Gośćmi audycji byli także: Janusz Kowalski (Solidarna Polska), Katarzyna Piekarska (KO), Artur Dziambor (Konfederacja), prof. Maciej Gdula (Nowa Lewica) i Paweł Sałek (doradca prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Małgorzata Gersdorf Katarzyna Gójska reforma sądownictwa

Sędzia Tomczyński: gdyby sędziowie nie byli tak rozpolitykowani...

- Na razie walka toczy się o to, czy ktoś jest sędzią, czy ktoś sędzią nie jest. To olbrzymi błąd - mówił w Polskim Radiu 24 o nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym Adam Tomczyński, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Gdyby sędziowie nie byli tak strasznie rozpolitykowani, to ta nowelizacja nie byłaby tak naprawdę potrzebna - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adam Tomczyński Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Patryk Jaki Małgorzata Gersdorf

Sędzia Adam Tomczyński: twierdzenia I prezes SN to wezwanie do anarchii

- Nie zostaliśmy powołani z rąk upolitycznionej KRS, zostaliśmy powołani przez pana prezydenta RP. Nie ma takiego organu, który mógłby podważyć prerogatywy prezydenta RP - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Tomczyński, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Każdy powołany przez prezydenta RP, jest sędzią - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adam Tomczyński Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Patryk Jaki Małgorzata Gersdorf

Jaki: nie pozwolimy na zmianę ustroju w Polsce na sędziokrację

- Mamy do czynienia z próbą zamachu na ustrój państwa, który polega na tym, że sędziowie chcą zamienić system demokratyczny na sędziokrację - mówił europoseł Patryk Jaki podczas debaty o praworządności w Polsce i na Węgrzech, która odbyła się w komisji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Patryk Jaki Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa POLSKA

Antoni Macierewicz: Sąd Najwyższy źródłem anarchii prawnej

- Sąd Najwyższy przyjął dyspozycję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która jest bezprawna. Próbuje przekazać SN kompetencje przynależne do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. - W Polsce trwa próba zamachu na polskie sądownictwo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz sądownictwo POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny sąd reforma sądownictwa