Radio Parlament
Section01

Spotkanie Ziobry i Netzla przed komisją

IAR
H W 09.12.2010
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro, foto: (fot. PAP)

Przed sejmową komisją naciskową spotkają się były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i były szef PZU Jaromir Netzel.

Konfrontacja miała odbyć się 30 listopada, ale została przełożona na czwartek z powodu złego samopoczucia Jaromira Netzla. Poseł PO Robert Węgrzyn powiedział, że konfrontacja ma przede wszystkim wyjaśnić różnice dotyczące spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości latem 2007 roku. Między innymi czy - jak zeznał Netzel - minister Ziobro prosił go, by nigdy nikomu o rozmowie nie mówił.

Poseł Węgrzyn chce też dowiedzieć się, dlaczego nie ma stenogramów z rozmów byłego ministra sprawiedliwości z byłym szefem PZU.

Z poprzednich zeznań Jaromira Netzla wynika, że w połowie lipca 2007 roku rozmawiał kilka razy ze Zbigniewem Ziobrą na temat afery gruntowej. Zbigniew Ziobro potwierdził, że dzwonił do ówczesnego szefa PZU i przekonywał go, by złożył zeznania w CBA w Gdańsku. Świadek powiedział, że jako prokurator generalny czuł się odpowiedzialny za przebieg śledztwa w sprawie afery gruntowej. Nie pamiętał szczegółów rozmowy z Netzlem.

sm

Section02
Section03
Section04