Polskie Radio
Section05
CBA

Korupcja w Sądzie Apelacyjnym. "Sprawa nabiera rozmachu"

– Był to przestępczy biznes, z powodu którego straty sądów szacujemy na 35 mln złotych – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. W poniedziałek agenci CBA zatrzymali dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej. Akcja została przeprowadzona w związku ze śledztwem dotyczącym podejrzenia korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kraków korupcja sąd CBA

Kulisy Spraw. Wokół przemysłu futrzarskiego w Polsce

- Jeśli są jakieś zorganizowane grupy to być może i ja do nich należę, bo jestem przeciwnikiem hodowli zwierząt na futra podobnie jak prof. Cenckiewicz i Jarosław Kaczyński. Oczywiście pod zarządem powierniczym niemiecko-rosyjsko-chińskim jesteśmy w zorganizowanej grupie przeciwko futrzarzom i najpewniej nas też prześwietli ABW - powiedział w audycji Kulisy Spraw Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta CBA ABW prawa zwierząt POLSKA

Korupcja w krakowskich sądach. "Najciemniej pod latarnią"

- Okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią. W miejscu, gdzie spodziewamy się rzetelności, sprawiedliwości, właściwego nadzoru nad wydawaniem publicznych pieniędzy, okazuje się, że pieniądze są wydawane w sposób przestępczy – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Zbigniew Gryglas (Porozumienie). Gośćmi audycji byli także rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak i Jarosław Sachajko z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Ziobro Kukiz'15 CBA Adrian Klarenbach POLSKA

Korupcja w krakowskich sądach. Komentarz

- Nie wiem czy to przypadek, ale zatrzymania w krakowskim Sądzie Apelacyjnym i odwołania prezesów i dyrektorów sądów okręgowych - wszystko to dzieje się dokładnie w czasie, kiedy rozgrywa się być może najważniejsza faza reformy sądownictwa. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie chodzi tu o sędziów, ale o pracowników cywilnych, którzy pełnili funkcje administracyjne – powiedział w audycji Gorący Temat Tomasz Pietryga z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBA Kraków sąd Zbigniew Ziobro