Polskie Radio
Section05
CBA

"Zmowa milczenia pękła". Piotr Nisztor o nowych informacjach ws. Nowaka

- Mówimy o poważnych podejrzanych, m.in. o byłym dowódcy elitarnej jednostki "Grom". To osoby posiadające delikatną i obszerną wiedzę o różnych sprawach, które mogą zainteresować prokuraturę. Jeśli te osoby pójdą na współpracę, to możemy spodziewać się wielu zaskakujących zwrotów akcji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak POLSKA CBA Polskie Radio 24 Michał Rachoń Piotr Nisztor

Afera melioracyjna. Duklanowski: PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą poważne zarzuty

- Działacze Platformy Obywatelskiej nie odcięli się jednoznacznie od Stanisława Gawłowskiego. PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą bardzo poważne zarzuty - powiedział w TVP3 Szczecin Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin i "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska POLSKA CBA PZPN

CBA w PZPN. Zbigniew Boniek: nie mamy niczego do ukrycia

W czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali kilkunastu przeszukań w związku z tzw. aferą melioracyjną. Przeszukano m.in. główną siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. PZPN wydał krótki komunikat w sprawie. "Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA." - napisano. Sprawę skomentował też Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PZPN CBA POLSKA Zbigniew Boniek

CBA w firmie brata Zbigniewa Bońka. Przeszukania także w innych miejscach

Agenci CBA przeszukują firmę Mikrotel, kierowaną przez brata Zbigniewa Bońka. Jest to część większej akcji, w której w sumie przeszukania prowadzono w 30 lokalizacjach, zabezpieczona dokumentacja oraz nośniki danych. W akcji bierze udział blisko 100 funkcjonariuszy CBA - informuje "Niezależna".
Zobacz więcej na temat:  CBA zatrzymanie przestępczość przestępczość gospodarcza służby i bezpieczeństwo korupcja Zbigniew Boniek PZPN polityka