Polskie Radio
Section05
CBA

Zamość: śledztwo CBA ws. narażenia spółki na duże straty. Wśród zatrzymanych były prezes

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu byłego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Mężczyzna ten, a także siedem innych osób, usłyszeli zarzuty związane z, jak przekazało CBA, "zakłóceniem przetargu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, narażeniem na wyrządzenie wielkiej szkody majątkowej oraz poświadczeniem nieprawdy w wystawianych dokumentach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Zamość lubelskie CBA

CBA zatrzymało chirurga ze Szczecina. Lekarz usłyszał 166 zarzutów

Były ordynator Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej szczecińskiego szpitala w Zdunowie Krzysztofowi K. usłyszał zarzuty m.in. przyjmowania łapówek, prania brudnych pieniędzy i oszustw. Jest podejrzany o popełnienie łącznie 166 przestępstw - poinformowały Prokuratura Regionalna w Szczecinie i CBA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo oszustwa lekarz korupcja Szczecin Tomasz Grodzki CBA regiony

"Okazanie wsparcia i solidarności". Spotkanie służb Państw Regionu Bałtyckiego z inicjatywy CBA

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że "z inicjatywy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Andrzeja Stróżnego odbyło się spotkanie szefów służb Państw Regionu Bałtyckiego". Spotkanie dotyczyło sytuacji na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Europa służby i bezpieczeństwo sankcje serwis wschodni konflikty międzynarodowe wojna 2022 POLSKA CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Litwa Łotwa Estonia

Afera korupcyjna byłego posła. CBA zatrzymało kolejne trzy osoby

Trzech śląskich przedsiębiorców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze zleceniami prac remontowo-budowlanych dla jednej z państwowych firm w Raciborzu. Sprawa powiązana jest ze śledztwem przeciwko byłemu posłowi PiS. Grzegorz J., który podejrzany jest o korupcję, powoływanie się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu stanowiska w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo korupcja zatrzymanie Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA służby i bezpieczeństwo regiony lubelskie