Polskie Radio
Section05
CBA

Biznesmeni z poważnymi zarzutami. Kontrowersyjni goście na Campus Polska Przyszłości Trzaskowskiego

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się trzecia edycja Campusu Polska Przyszłości. W wydarzeniu organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego i związane z nim środowisko, weźmie udział szereg gości, m.in. Agnieszka Holland, Jolanta Kwaśniewska czy była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Wybór niektórych gości budzi jednak kontrowersje, jako że w ich gronie znaleźli się przedsiębiorcy Maciej Witucki i Piotr Osiecki, którym nie tak dawno stawiano poważne zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska opozycja prokuratura Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski polityka sądownictwo CBŚP CBA korupcja przestępczość

Afera śmieciowa i melioracyjna. Zgoda na toksyczne składowisko w Przylepie to niejedyny ekologiczny skandal PO

Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan z Platformy Obywatelskiej wydał zgodę na utworzenie w Przylepie składowiska toksycznych odpadów i nie jest to jedyna kontrowersyjna decyzja względem środowiska związana z ludźmi z PO. Portal tvp.info przypomniał o trzech zatrzymanych pod zarzutem korupcji urzędnikach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska ekologia środowisko CBA

Wiceminister sprawiedliwości: mamy w Warszawie systemowy problem z korupcją

Mamy w Warszawie systemowy problem z korupcją, który prawdopodobnie wynika z tego, że Rafał Trzaskowski nienależycie kontroluje podległych sobie urzędników - skomentował aresztowanie wiceburmistrza Pragi-Południe wiceminister sprawiedliwości, były warszawski radny Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Sebastian Kaleta korupcja Rafał Trzaskowski CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Włodzimierz Karpiński regiony

Wiceburmistrz Pragi-Południe w areszcie. Jest podejrzany o korupcję

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ uwzględnił wnioski prokuratury dotyczące tymczasowego aresztu dla wiceburmistrza Pragi-Południe Adama C. i jednego z przedsiębiorców - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska. Wiceburmistrz trafi do aresztu na dwa miesiące, z kolei przedsiębiorca na miesiąc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Warszawa regiony Mazowsze korupcja CBA sąd sądownictwo służby i bezpieczeństwo policja samorząd Centralne Biuro Antykorupcyjne

Wiceburmistrz Pragi-Południe i naczelnik z ratusza z zarzutami korupcji. W tle "obrót" działkami w Rembertowie

Zatrzymany wiceburmistrz Pragi Południe prowadził działalność zawodową wbrew ustawowemu zakazowi. Okazało się, że zarządzał spółką deweloperską, zarejestrowaną formalnie na jego ojca i z prowadzonej działalności czerpał korzyści. W oświadczeniu majątkowym zataił ten fakt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony mazowieckie Warszawa CBA korupcja

Warszawa: zatrzymanie wiceburmistrza Pragi-Południe. Radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji

Dzielnicowi radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji w związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Adama C., wiceburmistrza Pragi-Południe, oraz Jacka G., naczelnika wydziału architektury i budownictwa w tymże urzędzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA korupcja Warszawa Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA mazowieckie regiony

Wraca "afera śmieciowa". Nowe informacje. W tle żona Rafała Baniaka

Dziennikarze "Gazety Polskiej" poinformowali w ostatnich dniach, że śledztwo obejmujące sprawę tzw. "afery śmieciowej" poszerzyło się o nową osobę i kolejne wątki. Chodzi o Joannę Baniak, żonę byłego wiceministra Rafała Baniaka, która do niedawna była dyrektorem stołecznego biura informatyki nadzorowanego przez Włodzimierza Karpińskiego - czytamy na portalu TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Włodzimierz Karpiński CBA Rafał Trzaskowski Gazeta Polska POLSKA

Prof. Szydło: wyrok SN ws. byłych szefów CBA budzi poważne wątpliwości konstytucyjne

Przewodniczący Rady Legislacyjnej przy premierze prof. Marek Szydło uważa, że wyrok Sądu Najwyższego uchylający umorzenie sprawy karnej m.in. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz przekazujący ich sprawę do ponownego rozpatrzenia budzi poważne wątpliwości konstytucyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński Maciej Wąsik PiS Prawo i Sprawiedliwość sąd sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA prawo

Tusk mówi o likwidacji CBA. Żaryn: widać, że PO ma problem z tą instytucją

- Centralne Biuro Antykorupcyjne ma swoją dobrą historię. Ma swoje oczywiste zasługi dla państwa polskiego. Nie ma żadnych wątpliwości, że zwalczanie korupcji to dzisiaj jedno z zadań, które musi być realizowane przez każdy rząd - oświadczył Stanisław Żaryn. Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, odnosząc się do wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska w sprawie likwidacji CBA, ocenił, iż "widać wyraźnie", że PO "ma problem z tą instytucją".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA służby i bezpieczeństwo Donald Tusk Stanisław Żaryn polityka