Polskie Radio
Section05
PZU

"Lubię, bo polskie 2021". Znamy laureatów 5. rankingu gospodarczego Polskiego Radia

PZU, PKN Orlen, ML System oraz Bank Gospodarstwa Krajowego to laureaci 5. Rankingu Gospodarczego Polskiego Radia "Lubię, bo polskie 2021". Po raz kolejny docenione zostały firmy najlepiej działające w czasie epidemii COVID-19. Wyniki ogłoszone zostały w piątek, 26 listopada, podczas audycji ekonomicznej "Winien i Ma" w radiowej Trójce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lubię bo polskie ranking Polskie Radio Trójka PZU PKN Orlen BGK

Akcja darmowych badań profilaktycznych i porad lekarskich. PZU wyróżnione nagrodą Polskiego Radia

Ranking "Lubię bo polskie" od 5 lat promuje rodzime marki i usługi. Grupie PZU przypadło w tym roku pierwsze miejsce w kategorii "Najlepsza Polska Usługa 2021" - za kompleksowy program profilaktyczny "Droga do zdrowia z PZU". O szczegółach wyróżnionej usługi - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Trębski z PZU. 
Zobacz więcej na temat:  lubię bo polskie Lubię bo polskie audio PZU GOSPODARKA ranking usługi ubezpieczenia

PZU poprawia historyczne wyniki i rośnie dalej

Grupa PZU ponownie zwiększa sprzedaż i zysk. Po trzech kwartałach 2021 r. wypracowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł rok do roku ponad dwukrotnie - do 2,4 mld zł. To najwyższa od 6 lat wartość osiągnięta po tej części roku. Największy polski ubezpieczyciel notuje też historycznie wysoki przypis składki brutto z ubezpieczeń, od początku roku w ujęciu narastającym wyniósł on 18,3 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU finanse ubezpieczenia

PZU stworzył "Encyklopedię prostej polszczyzny". Ma promować jasny i zrozumiały język w biznesie

W Międzynarodowy Dzień Prostego Języka PZU przedstawił najnowszy projekt - "Encyklopedię prostej polszczyzny". Podczas konferencji PZU w Warszawie zaprezentowano prekursorską na rynku Encyklopedię, promującą jasny i zrozumiały język w biznesie, szczególnie w komunikacji z klientami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo biznes poprawna polszczyzna PZU język polski korporacja

ART. SPONSOROWANY Dobra Drużyna PZU lekiem na jesienną chandrę

Przed nami najmniej atrakcyjne miesiące roku, kiedy słońca coraz mniej, a na zewnątrz jest zimno i deszczowo. Jak przetrwać ten czas w dobrej kondycji? Najlepszym sposobem na doładowanie energii są odpowiednio zbilansowana dieta oraz duża ilość ruchu. Najmłodszych Polaków do aktywności fizycznej zachęca Dobra Drużyna PZU. Właśnie dołączyli do niej kolejni członkowie - Akademicki Związek Sportowy i Polski Związek Badmintona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PZU społeczeństwo

Dwa lata więzienia i 15 tys. zł grzywny dla byłego prezesa PZU Życie za wystawianie pustych faktur

Warszawski Sąd Okręgowy uznał, że były prezes PZU Życie Grzegorz W. jest winny zarzutów związanych z wystawianiem fikcyjnych faktur przez stadninę koni, której jest właścicielem. Jednak sąd uniewinnił Grzegorza W. z zarzutów dotyczących niedopełnienia obowiązków i spowodowania szkody w majątku spółki ubezpieczeniowej. Sprawy dotyczą wydarzeń sprzed ponad 20 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PZU sąd sądownictwo

ART. SPONSOROWANY Dobra Drużyna PZU wspiera sport i przełamuje bariery

Regularne uprawianie sportu daje dzieciom możliwość nie tylko fajnego spędzania czasu, lecz także uczy pokory oraz radzenia sobie ze stresem i emocjami. W ramach programu Dobra Drużyna PZU największy polski ubezpieczyciel pomaga finansowo klubom sportowym, organizacjom oraz stowarzyszeniom, które aktywnie promują aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Ambasadorami akcji są Iga Świątek i youtuber Blowek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PZU społeczeństwo edukacja

Spółki skarbu państwa notowane na GPW dają spore zyski do budżetu i dywidendy dla giełdowych inwestorów

Dobre zarządzanie, bezpieczeństwo, atrakcyjne dla rynku strategie rozwojowe, czy premie w postaci dywidendy, to w ocenie wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, główne przyczyny wzrostu Indeksu WIG MAP, w skład którego wchodzą 22 notowane na GPW spółki Skarbu Państwa. Od początku indeks ten zyskał ponad 24 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna gpw Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa inwestycje PKO BP Tauron Polska Energia Pekao KGHM Polska Miedź PKN Orlen Enea PZU PGNiG lotos Azoty Tarnów alior bank

ART. SPONSOROWANY "Droga do Zdrowia z PZU" ruszyła w dalszą trasę

"Droga do Zdrowia z PZU" odwiedzi kolejne miasta! Po sukcesie akcji pilotażowej, podczas której nasze mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, tym razem bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju. Pierwszym przystankiem na trasie było mazurskie Giżycko, teraz mobilne miasteczko zdrowia dotarło do Kołobrzegu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PZU zdrowie medycyna

"Życie warte jest rozmowy". PZU wspiera osoby w kryzysie

Codziennie w Polsce 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Ma to wpływ na co najmniej 20 osób z ich najbliższego otoczenia. Dzięki pracy ekspertów z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz wsparciu finansowemu PZU powstała pierwsza w Europie platforma internetowa "Życie warte jest rozmowy", skierowana do osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU pomoc kryzys depresja samobójstwo POLSKA społeczeństwo