Polskie Radio
Section05
PZU

Ubezpieczenia dla turystów na tatrzańskich szlakach

Kosztuje zaledwie 2,50 zł, a turyści, którzy z niego skorzystają, mogą liczyć na wypłatę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczonego oraz świadczenie za leczenie uciążliwe, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie obejmuje również zwrot kosztów akcji ratowniczej na terenie TANAP-u (słowackiego odpowiednika Tatrzańskiego Parku Narodowego), w tym przy użyciu śmigłowca.
Zobacz więcej na temat:  TOPR ratownik górski Tatry PZU parki narodowe społeczeństwo wypadek turystyka

Ogromne wsparcie na walkę z COVID-19 nie ustaje. Spółki Skarbu Państwa wciąż pomagają

Spółki i instytucje Skarbu Państwa wciąż wspierają walkę z epidemią. Do Polski dotarła właśnie pierwsza partia z 8,3 mln masek ochronnych, które zamówił PKN Orlen. Kolejny transport przybędzie jeszcze w piątek. Z kolei PZU przekaże służbie zdrowia pół miliona rękawiczek, natomiast Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przekaże 100 mln zł dla szpitali jednoimiennych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Orlen PZU GOSPODARKA

Польская страховая компания PZU предоставляет бесплатную юридическую помощь во время пандемии

«Помощь – это проявление нашей социальной ответственности и солидарности с людьми, которые оказались в сложной ситуации из-за пандемии», - сказал директор Бюро корпоративных коммуникаций PZU Пётр Бугайский.
Zobacz więcej na temat:  коронавирус COVID-19 в Польше PZU Правительство Польши Бизнес Работа в Польше

Walka z koronawirusem. 60 mln zł od spółek Skarbu Państwa na służbę zdrowia

Spółki z udziałem Skarbu Państwa przekazały na walkę z koronawirusem już ponad 60 mln zł. Pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących szpitali na „pierwszej linii frontu”. Trwa dopinanie szczegółów przekazania tych środków pomiędzy fundacjami poszczególnych spółek, ministrem zdrowia i instytucjami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Orlen KGHM Polska Miedź PZU PGE PGNiG