Polskie Radio
Section05
PZU

Ekspert PZU: klient oczekuje spersonalizowanego produktu ubezpieczeniowego

W naszym najnowszym raporcie "Epoka nowych doświadczeń" podsumowaliśmy to czego oczekuje od nas klient, w dobie po pandemii, gdy polskie społeczeństwo szybko nabyło umiejętność korzystania z cyfrowych kanałów zakupu usług, także tych ubezpieczeniowych - powiedziała Katarzyna Plewa, dyrektor zarządzająca ds. relacji z klientem w Grupie PZU w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie mieszkania PZU

WSPÓŁPRACA Ubezpieczenia wzajemnie docenione. Nagroda dla TUW PZUW

Wzajemność się opłaca – przekonywał na antenie radiowej Jedynki, prezes TUW PZUW, Rafał Kiliński. Kierowane przez niego towarzystwo, zostało właśnie uznane za najlepsze w Polsce. To nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, ale także zachęta na przyszłość, bo segment ubezpieczeń wzajemnych w Polsce wciąż jeszcze raczkuje.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia

Grupa PZU podwoiła zysk. "Najszybciej wzrosły przychody z ubezpieczeń majątkowych"

Zysk netto grupy PZU przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w pierwszej połowie 2023 r. 2,7 mld zł; to wzrost prawie o 50 proc. rok do roku - poinformowała w czwartek spółka. Zysk netto grupy PZU przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł w II kwartale 2023 r. do 1.545 mln zł z 949 mln zł rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU wyniki finansowe ubezpieczenia zysk

Ambasador RP w Rydze: najwięksi polscy gracze na rynku łotewskim to Orlen i PZU

- Łotysze widzą w nas kraj dynamicznie rozwijający się i dobrego partnera - powiedziała ambasador RP w Rydze Monika Michaliszyn. Do największych polskich graczy na rynku łotewskim należą Orlen i PZU. Oba państwa prowadzą wspólne projekty infrastrukturalne, takie jak trasa Via Baltica i linia kolejowa Rail Baltica.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Łotwa POLSKA via carpatia inwestycje infrastruktura Orlen PZU

WSPÓŁPRACA Przezorność się opłaca. Rekordowe wypłaty dla ubezpieczonych

-TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wypłaci w tym roku rekordowe zwroty składki. Do ubezpieczonych wróci 1,6 mln zł. To swoista nagroda dla tych, którzy skutecznie dbają o bezpieczeństwo i starają się minimalizować ryzyka - powiedział Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu PZU

ART. SPONSOROWANY PZU "Minuta dla skóry" - nowoczesny program profilaktyki nowotworów

Rak skóry jest jedną z najczęściej występujących onkologicznych chorób skóry, która z roku na rok dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. W ciągu ostatnich 20 lat liczba zachorowań na czerniaka w Polsce wzrosła aż o 300 proc. W odpowiedzi na ten problem, PZU zainicjował program prewencyjny "Minuta dla skóry", który pozwala zwiększyć wykrywalność nowotworów skóry na wczesnym etapie. Tym samym osoby, u których zostaną zdiagnozowane zmiany, mają większe szanse na powrót do zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie PZU aplikacje mobilne POLSKA

Znamy laureatów Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2023

Firmy i przedsiębiorstwa takie jak: WB Electronics SA, Fundacja PZU, Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" SA, Bank Gospodarstwa Krajowego i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA zostały laureatami Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2023. Wyróżnienia w pięciu prestiżowych kategoriach ogłoszone zostały na antenie radiowej Trójki podczas specjalnego wydania audycji ekonomicznej "Winien i ma", po której odbyła się uroczystość wręczenia nagród tegorocznym laureatom w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio firma it POLSKA PZU lotto PGE PKN Orlen PKP BGK Pekao Agnieszka Kamińska Marcin Roszkowski Tauron Enea

WSPÓŁPRACA Ekspert z TUW PZUW: projekt "Szpital 360 stopni" ma pomóc w lepszym zarządzaniu ryzykiem medycznym

- "Szpital 360 stopni" to projekt prewencyjny, który ma na celu wypracowanie modelu zarządzania ryzykiem medycznym w podmiotach leczniczych ubezpieczonych w TUW PZUW - powiedział dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Medycznym Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Piotr Daniluk w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU szpital ubezpieczenie zdrowotne

WSPÓŁPRACA "Szlachetne zdrowie…"czyli ile jest warta właściwa profilaktyka i skąd czerpać wiedzę na ten temat?

Polacy są na bakier z profilaktyką zdrowotną. Większość z nas nie wie jakie badania, kiedy i gdzie należy wykonać, a im późniejsza diagnoza, tym koszty potencjalnego leczenia będą wyższe. Tak też narodziła się idea  bezpłatnego poradnika "Vademecum Zdrowia", wydanego przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych -powiedziała prof. Aneta Nitsch-Osuch z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultantka bezpłatnego poradnika "Vademecum Zdrowia", w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne PZU służba zdrowia szpital medycyna