Polskie Radio
Section05
PZU

ART. SPONSOROWANY Nadchodzi nowa fala rozwojowa dla Polski

Gospodarka, inwestycje i bezpieczeństwo to naczynia powiązane. Polska od wielu lat była atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Dziś, mimo wojny za jej wschodnią granicą, nadal należy do perspektywicznych rynków dla zagranicznego kapitału. Co więcej, zdaniem dyskutantów z Polish House w Davos, nasz kraj stoi przed szansą skorzystania z trendu odchodzenia od globalizacji na rzecz regionalizacji w biznesie.
Zobacz więcej na temat:  PZU davos 2023 biznes inwestycje POLSKA

Ubezpieczenia wzajemne rosną w siłę

Rośnie popularność ubezpieczeń wzajemnych, a swoją pozycję na rynku umacnia TUW PZUW. Ubezpieczyciel przekroczył w zeszłym roku miliard złotych rocznego przypisu składki. Tym samym, z wyprzedzeniem osiągnął cel strategiczny zakładany na 2024 rok - powiedział Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW w audycji "Ekspres Gospodarczy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie mieszkania ubezpieczenia składka OC

Grupa PZU pokazała wyniki za III kwartał. Zysk netto jest wyższy od oczekiwań rynkowych

Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w III kwartale 2022 r. spadł do 660 mln zł z 739 mln zł rok wcześniej - podała spółka. Zysk okazał się jednak 13 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 583 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU Pekao ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu POLSKA społeczeństwo

Placówki medyczne coraz częściej wykupują nadwyżkę ubezpieczeniową. "To cechuje świadomych menedżerów"

30-40 proc. placówek medycznych w Polsce ma wykupioną nadwyżkę ubezpieczeniową - ocenił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński. Jego zdaniem zmienia się podejście do dodatkowych ubezpieczeń m.in. ze względu na wzrost świadomość pacjentów. Zaznaczył, że zakup przez szpital tzw. nadwyżki to jest coś, "co cechuje świadomych menedżerów służby zdrowia, dlatego że ubezpieczenie jest na ciężkie czasy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA szpital medycyna choroba ubezpieczenie PZU NFZ

Prezes zarządu TUW PZUW: system opieki zdrowotnej zdał tekst na COVID-19, ale zbyt mało Polaków ma nawyk regularnych badań

- Ogólnopolski Kongres Rozwiązań Ubezpieczeniowych dla Podmiotów Leczniczych w Sopocie to miejsce wymiany opinii środowiska medycznego co trzeba zmienić, aby zachęcić Polaków do badania ich stanu zdrowia. A także jakie słabe strony służby zdrowia ujawniła pandemia - powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU zdrowie medycyna narodowy fundusz zdrowia COVID-19 lekarz

Branża wodociągowo-kanalizacyjna stawia na ubezpieczenia wzajemne

W ramach Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych  Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych powstał  związek wzajemności członkowskiej, zrzeszający firmy wodociągowo-kanalizacyjne. Branży ma to przynieść korzyści finansowe, a odbiorcom wody, czyli nam wszystkim, zapewnić większe bezpieczeństwo - powiedzieli goście audycji "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce: Krzysztof Dąbrowski, prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" oraz Rafał Kiliński, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodociągi PZU ubezpieczenia ubezpieczenie awarie

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

PZU SA laureatem Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. Firma wygrała w kategorii "Dobry Zarząd"

Prezes Polskiego Radia SA Agnieszka Kamińska przekazała statuetkę oraz dyplom dla firmy PZU SA, która zajęła 1 miejsce w kategorii "Dobry Zarząd" szóstej edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2022. Nagrodę odebrała Prezes PZU SA Beata Kozłowska-Chyła. Pozostali laureaci to: PESA Bydgoszcz SA, Arche SA oraz PGNiG SA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA PZU Polskie Radio społeczeństwo W POLSKIM RADIU

Rekord pożarów w kościołach. Jak się chronić?

Przyczyny ognia są często dość banalne, ale straty już wielomilionowe, a czasem nawet niepowetowane.  Stąd tak istotna jest  przezorność i… dobre ubezpieczenie. O tym jak polskie kościoły mogą i powinny się ubezpieczać, mówił Andrzej Walkowiak - kierownik Zespołu Obsługi Szkód Majątkowych i OC z TUW PZUW w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia PZU Kościół odszkodowanie

Iga Świątek - droga na szczyt

Wiele lat treningu, a w końcu siedem meczów, 14 setów, 112 gemów - tak w skrócie wyglądała droga Igi Świątek do pierwszego wielkoszlemowego tytułu w Paryżu w 2020 roku. Potem dwa lata efektownej wspinaczki na szczyt rankingu WTA, by 4 kwietnia 2022 roku zdobyć tenisowy Everest, zostać liderką, najlepszą z najlepszych w tenisowym świecie. Triumf w Roland Garros 2022 to kolejny skalp zaledwie 21-letniej Polki.
Zobacz więcej na temat:  Tenis Iga Świątek WTA SPORT PZU french open roland garros wielki szlem