X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Jarosław Kaczynski: Mam poparcie milionów Polaków

migracja
migrator migrator 07.05.2010

Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji - powiedział w piątek ubiegający się o prezydenturę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskim społecznym komitetem wspierającym jego start w wyborach na najwyższy urząd w państwie.

"Mam poparcie swojej rodziny, mam państwa poparcie, mam poparcie milionów Polaków, którzy podpisali listy wpierające moją kandydaturę. Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji" - podkreślił prezes PiS.

Wizja Polski

Kaczyński mówił też o swojej wizji Polski - nowoczesnej, ale kultywującej tradycję; suwerennej, ale jednocześnie otwartej na świat i dumnej ze swojej tożsamości.

"Jestem przekonany, że ta wizja nas jednoczy. Polska jest najważniejsza" - powiedział prezes PiS.

Piosenkarka Halina Frąckowiak przeczytała - w imieniu członków warszawskiego społecznego komitetu - deklarację poparcia dla J.Kaczyńskiego, zatytułowaną "Polska jest najważniejsza".

Łączy nas Wolna Polska

"Dzisiaj stajemy przed wami, jako obywatele, pragnący wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. Tego, od którego w dużej mierze zależeć będzie przyszłość naszego państwa i jakość naszego życia. Dlatego mamy prawo, ale także obowiązek mówić o naszych marzeniach i pragnieniach, dotyczących życia publicznego całego narodu" - czytamy w deklaracji.

Jak podkreślili sygnatariusze deklaracji, "łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, Wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość".

"Powołujemy społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jesteśmy przekonani, że gwarantuje on urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielnej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju" - brzmi tekst deklaracji.

Znani artyści i inteteklualiści

W skład warszawskiego społecznego komitetu poparcia weszli m.in: satyryk Jan Pietrzak, piosenkarka Halina Frąckowiak, aktor Jerzy Zelnik, kompozytor Michał Lorenc, piosenkarka Antonina Krzysztoń i fotograf Erazm Ciołek. W komitecie są też pisarz Marek Nowakowski, krytyk literacki Tomasz Burek, historyk prof. Edward Opaliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann i aktorka Dorota Lanton.

Szefowa sztabu Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że fakt poparcia przez społeczny komitet kandydatury prezesa PiS "dodaje skrzydeł". Podziękowała też wszystkim członkom społecznego komitetu. Kluzik-Rostkowska poinformowała też, że w całej Polsce tworzą się komitety poparcia dla kandydatury Kaczyńskiego.

mch, PAP

Section02
Section03
Section04