Radio Parlament
Section01

Jarosław Kaczynski: Mam poparcie milionów Polaków

migracja
migrator migrator 07.05.2010

Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji - powiedział w piątek ubiegający się o prezydenturę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskim społecznym komitetem wspierającym jego start w wyborach na najwyższy urząd w państwie.

"Mam poparcie swojej rodziny, mam państwa poparcie, mam poparcie milionów Polaków, którzy podpisali listy wpierające moją kandydaturę. Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji" - podkreślił prezes PiS.

Wizja Polski

Kaczyński mówił też o swojej wizji Polski - nowoczesnej, ale kultywującej tradycję; suwerennej, ale jednocześnie otwartej na świat i dumnej ze swojej tożsamości.

"Jestem przekonany, że ta wizja nas jednoczy. Polska jest najważniejsza" - powiedział prezes PiS.

Piosenkarka Halina Frąckowiak przeczytała - w imieniu członków warszawskiego społecznego komitetu - deklarację poparcia dla J.Kaczyńskiego, zatytułowaną "Polska jest najważniejsza".

Łączy nas Wolna Polska

"Dzisiaj stajemy przed wami, jako obywatele, pragnący wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. Tego, od którego w dużej mierze zależeć będzie przyszłość naszego państwa i jakość naszego życia. Dlatego mamy prawo, ale także obowiązek mówić o naszych marzeniach i pragnieniach, dotyczących życia publicznego całego narodu" - czytamy w deklaracji.

Jak podkreślili sygnatariusze deklaracji, "łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, Wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość".

"Powołujemy społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jesteśmy przekonani, że gwarantuje on urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielnej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju" - brzmi tekst deklaracji.

Znani artyści i inteteklualiści

W skład warszawskiego społecznego komitetu poparcia weszli m.in: satyryk Jan Pietrzak, piosenkarka Halina Frąckowiak, aktor Jerzy Zelnik, kompozytor Michał Lorenc, piosenkarka Antonina Krzysztoń i fotograf Erazm Ciołek. W komitecie są też pisarz Marek Nowakowski, krytyk literacki Tomasz Burek, historyk prof. Edward Opaliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann i aktorka Dorota Lanton.

Szefowa sztabu Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że fakt poparcia przez społeczny komitet kandydatury prezesa PiS "dodaje skrzydeł". Podziękowała też wszystkim członkom społecznego komitetu. Kluzik-Rostkowska poinformowała też, że w całej Polsce tworzą się komitety poparcia dla kandydatury Kaczyńskiego.

mch, PAP

Section02
Section03
Section04