X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Kandydat na RPO

migracja
migrator migrator 11.05.2010

Profesor Wojciech Sadurski nie będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Profesor Wojciech Sadurski nie będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. Lewica proponowała, by profesor Sadurski jako uznany w kraju i za granicą autorytet w dziedzinie praw człowieka i praw obywatelskich był kandydatem ponadpartyjnym. Jednak Platforma Obywatelska zgłosiła profesor Irenę Lipowicz.

Na konferencji w Sejmie poseł Lewicy Ryszard Kalisz zwrócił uwagę, że jest ona wybitnym prawnikiem, ale w dziedzinie prawa administracyjnego i samorządowego, czyli w innych dziedzinach niż jest to wymagane od Rzecznika Praw Obywatelskich.

Ryszard Kalisz ocenił, że w sprawie wyboru RPO w Platformie zwyciężył wąsko pojęty partyjny interes. Ryszard Kalisz powiedział, że PO wykorzystuje to, iż ma przewagę w parlamencie i nie szanuje głósów mniejszości sejmowej.

Poseł dodał, że Klub Lewicy nie zdecydował jeszcze, czy poprze kandydaturę Ireny Lipowicz.

Klub PiS zgłosi swojego kandydata, ale na razie nie jest pewne kto nim będzie.

Section02
Section03
Section04