X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Irena Lipowicz

Izolacja najgroźniejszych przestępców. "Jednoznaczne orzeczenie TK"

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa umożliwiająca izolację najgroźniejszych przestępców jest zgodna z konstytucją. Niezgodny z nią jest tylko artykuł mówiący, że opinię w sprawie zdrowia skazanego sporządza jeden lekarz. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Łukasz Chojniak (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Warszawa ustawa przestępczość Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz Bronisław Komorowski

RPO: referendum nie powinno być co pół roku

Jako Rzecznik Praw Obywatelskich zawsze będę namawiała do udziału we wszystkich wyborach i ogłoszonych legalnie referendach – mówiła w Trójce RPO Irena Lipowicz. Oceniła przy tym, że referendum powinno dotyczyć spraw dużej wagi, dotyczących wartości i zrozumiałych dla obywateli, bez konieczności fachowego przygotowania.
Zobacz więcej na temat:  Irena Lipowicz Marcin Zaborski migracja referendum Rzecznik Praw Obywatelskich Trójka