Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

"Byłby dużym wyzwaniem przede wszystkim dla jego partnerów z PO". Politolog o powrocie Donalda Tuska

- Jego powrót na scenę polityczną tu i teraz byłby dużym wyzwaniem przede wszystkim dla jego kolegów, partnerów z Platformy Obywatelskiej, on musiałby skonfrontować się jednak z wysoką klasą polityczną samego premiera (Mateusza Morawieckiego - red.), ale to byłoby także wyzwanie dla całej opozycji, dla jej nowych liderów, np. dla Szymona Hołowni czy Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog z UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja koalicja obywatelska

Koziński o powrocie Tuska do krajowej polityki: operacja z braku laku, akcja desperacja

- W polityce oczekujemy też jakiejś merytoryki, a nie tylko nazwisko i znana twarz, ale również słowa, które za tym idą. Tutaj słów właściwie nie słyszymy, widzimy tylko znane twarze - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Gościem audycji "Debata poranka" był również Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", który ocenił, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki będzie "dowodem słabości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Donald Tusk Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński Platforma Obywatelska opozycja

Zrzutka na kaucję dla Sławomira Nowaka. Kubiak: impuls poszedł z Wybrzeża

- Zawsze istnieją szare eminencje, które kierują pewnymi projektami. Nie ma ich na żadnych listach, ale wiadomo, że towarzysko lub służbowo są powiązani z daną osobą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Odniósł się w ten sposób do informacji "Faktu", że krewni, znajomi oraz koledzy z Platformy Obywatelskiej zebrali milion złotych, by Sławomir Nowak nie musiał wracać do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak Platforma Obywatelska korupcja polityka

"Ktoś na tym straci personalnie". Politolog o ewentualnym powrocie Donalda Tuska na polską scenę polityczną

- Powrót Tuska naruszałby różne interesy, które już się nieco pozmieniały od czasu, kiedy on w 2014 roku wyszedł z polskiej polityki. Oczywiście te interesy mogą się inaczej rozkładać, mówię o tych, które są poukładane wewnętrznie w PO. Powrót takiego dawnego lidera powoduje, że ktoś na tym straci personalnie, np. jakieś wpływy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog.    
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka

"Trzeba być w pierwszym szeregu, być frontmanem". Napieralski o powrocie Tuska do krajowej polityki

- Donald Tusk, jeśli chce wrócić do polityki, a myślę, że tak, to poszuka dobrego momentu, by to zrobić. Znając jego instynkt polityczny, on taki moment wyczuje - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Stanisław Janecki Jacek Protasiewicz Eliza Olczyk Grzegorz Napieralski

Jankowski: dla Schetyny lepiej być podwładnym Tuska niż Budki

- Dla Grzegorza Schetyny lepiej jest być podwładnym Donalda Tuska, który wraca z Unii Europejskiej i ma swoje bardzo szerokie dossier polityczne, niż być podwładnym Borysa Budki - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz z Radia Wnet, komentując doniesienia medialne o powrocie Tuska do polskiej polityki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Polskie Radio 24 Donald Tusk Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Borys Budka

Jarosław Sachajko: liczę na zatwierdzenie kandydatury Lidii Staroń przez Senat

- Demokratyczna większość w Sejmie opowiedziała się za kandydaturą Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. W piątek głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Senacie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska RPO Jarosław Sachajko Rzecznik Praw Obywatelskich

"Pogrąży środowisko, na czele którego będzie chciał stanąć". Sellin o ew. powrocie Tuska

- Jeśli Donald Tusk będzie się starał wrócić na jakieś stanowisko, to pogrąży to środowisko, na którego czele będzie chciał stanąć - uważa wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin (PiS). Według niego Tusk "zainfekował polską politykę bardzo negatywnymi emocjami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska

Doniesienia o powrocie Tuska do krajowej polityki. Liziniewicz: Budka nie chce oddawać stanowiska

- Borys Budka wygrał swój los, niczym Nikodem Dyzma, na loterii. Został przewodniczącym PO i nie chce się pozbywać swojego losu. Donald Tusk nie ma tak łatwego powrotu. Choć jest to oczywiście łatwiejsze niż gdyby przewodniczącym PO był Schetyna - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz. Gośćmi byli także Piotr Cywiński i Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Borys Budka Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza media POLSKA polityka Polskie Radio 24