Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

Projekt polsko-rosyjskiej współpracy z czasów Tuska. Macierewicz przypomina niewygodne szczegóły

- Projekt współpracy między Polską a Rosją za czasów rządów Donalda Tuska zakładał nie tylko wymianę informacji, wspólne ćwiczenia, ale to, że wojsko polskie będzie brało udział, wspólnie z wojskiem rosyjskim, w interwencjach militarnych - powiedział w piątek w Radiu Wnet wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Rosja Władimir Putin Platforma Obywatelska Ukraina

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Tusk w przeszłości naciskał na PiS, aby taką komisję powołać"

Odbyła się konferencja prasowa z udziałem rzecznika PiS Rafała Bochenka, posła PiS Marka Asta oraz ministra Krzysztofa Szczuckiego ws. powołania przez prezydenta komisji śledczej ds. badania rosyjskich wpływów. - To Donald Tusk w przeszłości naciskał na Prawo i Sprawiedliwość, aby taką komisję powołać - podkreślił Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Rosja komisja śledcza

Opozycja atakuje komisję ds. badania wpływów rosyjskich. Bochenek odpowiada

- Komisja weryfikacyjna spełnia kryteria demokratycznego państwa prawnego i wyzwala nas z wpływów rosyjskiej agentury, która jak widać po gwałtownych reakcjach określonych środowisk wciąż ma mocne wpływy w Polsce - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja koalicja obywatelska polityka Rosja POLSKA Rafał Bochenek Platforma Obywatelska

ANALIZA Komisja ds. rosyjskich wpływów. Czym będzie się zajmować? Kto się jej obawia?

Kontrakty gazowe, porzucenie projektu tarczy antyrakietowej, wstrzymanie desowietyzacji przestrzeni publicznej, uległość wobec rosyjsko-niemieckiego sojuszu, umyślne zaniedbania i zaniechania z korzyścią dla Kremla, czy wreszcie oddanie bez walki w ręce putinowskich urzędników sprawy smoleńskiej. To tylko niektóre z aspektów, którymi mogłaby się zająć komisja ds. rosyjskich wpływów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Platforma Obywatelska opozycja ANALIZA

Nowy spot PiS: Donald Tusk zaprzecza... słowom Donalda Tuska. Kiedy mówił prawdę?

W trwającej już nieformalnej prekampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy spot wyborczy. Tym razem ugrupowanie rządzące postanowiło skonfrontować Donalda Tuska z... Donaldem Tuskiem. W spocie zatytułowanym "Tusk kontra Tusk" pokazano dwie wypowiedzi byłego premiera, w których polityk jednoznacznie zaprzecza sam sobie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy

Mieszkańcy warszawskich TBS-ów czują się oszukani przez Trzaskowskiego. Domagają się obniżenia czynszu

Mieszkańcy bemowskich TBS-ów domagają się od prezydenta Warszawy obniżenia czynszu, który różni się od stawek zapewnianych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego przed podpisaniem umowy partycypacji. Czynsz mieszkań wzrósł, jak podkreślają, o 40 proc. i jest ogromnym ciosem w domowe budżety mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

"Brzmi trochę fałszywie". Marek Dyduch o propozycji Platformy Obywatelskiej ws. podatków

- Ekonomiści są potrzebni, żeby nie wariować po prostu. Muszą być pewne ramy, w których funkcjonujemy, pewien limit, bo to budżet wyznacza środki publiczne, więc tego trzeba pilnować. Natomiast są sytuacje, że ci, którzy rządzą, mogą decydować, na co te środki wydać. Można wydać na sprawy socjalne, można - na zbrojenia - mówił w Polskim Radiu Marek Dyduch (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka Adrian Klarenbach płaca minimalna 500+ 800+ lewica

Tusk chce wcześniejszych wypłat 800+. Poseł PiS mówi o hipokryzji lidera PO. "Do niego nie docierają realia budżetowe"

- Jest jasne, że budżet na ten rok jest uchwalony. Wnioskodawca tego projektu, pani Marzena Okła-Drewnowicz, ani słowem się nie zająknęła o tym, skąd te pieniądze chce wziąć - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Paluch (Prawo i Sprawiedliwość). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka Adrian Klarenbach płaca minimalna 500+ 800+

Współpraca KO ze środowiskiem Gowina? Halicki oskarża: uczestniczył w rozmontowywaniu systemu praworządności

- Te wybory są rzeczywiście fundamentalne, bardzo ważne. Jeśli mówimy o głównym celu, to jest jednak przywrócenie praworządności, elementarnej drogi rozwoju. Jarosław Gowin uczestniczył w rozmontowywaniu tego systemu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Krzysztof Świątek