Euro 2024

Euro 2024. Rowerem na trening. Lewandowski będzie gotowy na Austrię?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2024 14:26
Piłkarze reprezentacji Polski przyjechali na wtorkowy trening w Hanowerze rowerami. W zajęciach na głównym boisku miejscowej akademii brał udział - już z całą drużyną - Robert Lewandowski, który powinien być gotowy na piątkowy mecz z Austrią w Berlinie.
Reprezentacja Polski wsiadła na rowery, by udać się na wtorkowy trening
Reprezentacja Polski wsiadła na rowery, by udać się na wtorkowy treningFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Wraz z piłkarzami na rower wsiadł między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza
  • Po zakończeniu treningu na murawie dłużej zostali rekonwalescenci Robert Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz
  • Obaj mają być gotowi na piątkowy mecz reprezentacji Polski z Austrią

Wybór rowerów jako środka transportu to gratka dla dziennikarzy, zwłaszcza fotoreporterów, ponieważ można zrobić ciekawe zdjęcia, ale taki rodzaj podróżowania reprezentantów Polski nie jest niczym nowym.

Kadrowicze wsiedli na rowery

Kadrowiczów na rowerach można było spotkać na przykład w trakcie kadencji Holendra Leo Beenhakkera, choćby przy okazji mistrzostw Europy 2008. Również we francuskim La Baule, gdzie na Euro 2016 - w czasach Adama Nawałki jako selekcjonera - mieszkała i trenowała kadra.

"Peleton", który przyjechał na przedpołudniowy trening w Hanowerze, był całkiem spory. Na rower wsiedli m.in. działacze PZPN, na czele z prezesem Cezarym Kuleszą.

Ta przyjemność ominęła jedynie Bartosza Bereszyńskiego i Jakuba Modera, którzy musieli dotrzeć wcześniej z uwagi na udział w konferencji prasowej w namiocie dla mediów obok stadionu.

Robert Lewandowski, który ponad tydzień temu doznał kontuzji uda, a w poniedziałek trenował indywidualnie z piłką, tym razem wyszedł na boisko z całą drużyną.

Lewandowski i Dawidowicz zostali na murawie dłużej

Zajęcia były otwarte dla mediów tylko przez kwadrans. Łącznie trwały krótko, mniej niż godzinę. Po ich zakończeniu doświadczony kapitan oraz inny rekonwalescent Paweł Dawidowicz zostali jeszcze na murawie, aby ćwiczyć z piłką. Napastnik Barcelony oddawał również strzały na bramkę. Wprawdzie wciąż z bandażem na udzie, ale szybko wraca do pełnej sprawności.

Już dzień wcześniej sztab medyczny reprezentacji poinformował, że obaj zawodnicy powinni być gotowi na mecz z Austrią.

Początek piątkowego spotkania w Berlinie o godz. 18.00. Na inaugurację Biało-Czerwoni przegrali w niedzielę w Hamburgu z Holendrami 1:2, a Austriacy dzień później ulegli w Duesseldorfie Francuzom 0:1.

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Polacy rozpoczęli udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024
Grupy Euro 2024

Czytaj także:

/empe, PAP

Czytaj także

Euro 2024. Bartosz Bereszyński czeka na mecz z Austrią. "Zagramy o pełną pulę"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2024 11:43
Reprezentant Polski Bartosz Bereszyński stwierdził, że poniedziałkowa porażka Austrii z Francją (0:1) jest korzystna dla Biało-Czerwonych w perspektywie dalszej rywalizacji na Euro 2024. - Tym bardziej nasz piątkowy mecz z Austriakami będzie istotny dla sytuacji w tabeli - dodał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2024. "Odwaga będzie kluczowa". Jakub Moder zagrzewa do walki przed meczem z Austrią

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2024 13:45
Polscy piłkarze rozbudzili apetyty kibiców waleczną postawą w meczu z Holandią (1:2). Pomocnik Biało-Czerwonych Jakub Moder zapewnia, że również przeciwko Austrii Polacy nie odpuszczą i zaprezentują odważny futbol.
rozwiń zwiń