Polskie Radio
Section05
Euro 2024

"Mocno go frustruje". Probierz murem za Lewandowskim, hiszpańskie media cytują selekcjonera

Robert Lewandowski i jego FC Barcelona przeżywają ostatnio bardzo trudny czas. Czy zawirowania wokół zespołu mistrza Hiszpanii mogą wpłynąć na dyspozycję "Lewego" w reprezentacji Polski? - Sytuacja klubu mocno go frustruje - powiedział selekcjoner Michał Probierz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski fc barcelona la liga michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024

Probierz szykuje niespodziankę? Znalazł kandydata do kadry

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz nie wykluczył w rozmowie z kanałem Łączy Nas Piłka, że na marcowe mecze barażowe w eliminacjach do mistrzostw Europy powoła pomocnika Antalyasporu Jakuba Kałuzińskiego. - On jest kandydatem do gry w kadrze. W szczególności, że znam go z reprezentacji młodzieżowej - podkreślił szkoleniowiec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 michał probierz liga turecka

Probierz odejdzie z reprezentacji? "Jest charakterny"

W marcu reprezentację Polski czekają baraże, które zadecydują o losach awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Według wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka, w przypadku niepowodzenia walki o Euro 2024, z posadą może pożegnać się selekcjoner Michał Probierz. - Bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej selekcjonerem drużyny narodowej - powiedział działacz w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024 PZPN

To nie był rok Roberta Lewandowskiego. Kapitan Biało-Czerwonych odzyska swój dawny blask?

Robert Lewandowski w ciągu 12 miesięcy z czołowego napastnika świata i uwielbianej gwiazdy stał się piłkarzem, któremu - mimo wciąż wielkiej klasy - coraz częściej wytyka się wiek i gorszą skuteczność. W ważnym dla futbolu 2024 roku może uciszyć krytyków albo... dać im jeszcze więcej argumentów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski reprezentacja Polski Euro 2024 fc barcelona la liga

TYLKO U NAS Spokojnie, to tylko awaria? Polska śni o Euro 2024

Rok 2023 był dla piłkarskiej reprezentacji Polski niekończącym się pasmem porażek i upokorzeń. Biało-Czerwoni nie zdołali zakwalifikować się na Euro 2024 mimo stosunkowo łatwej grupy eliminacyjnej, a PZPN wielokrotnie skompromitował się wizerunkowo. Nadal jednak nie wszystko stracone - Polacy mają szanse na awans po barażach.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Cezary Kulesza michał probierz Robert Lewandowski Euro 2024 sport 2023 SPORT

TYLKO U NAS Mila broni... polskich obrońców. "Nie rozumiem krytyki"

Sebastian Mila na antenie Polskiego Radia ocenił kondycję defensywy naszej drużyny narodowej. Zdaniem asystenta selekcujonera Michała Probierza polskich defensorów spotyka niezasłużona krytyka. - Wiem, że teraz obowiązuje narracja, głosząca, że obrońcy są najbardziej winni naszych wyników, ale ja tak nie uważam - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Sebastian Mila Euro 2024

TYLKO U NAS Robert Lewandowski rozważa zakończenie reprezentacyjnej kariery? "Odkładamy ten moment"

Niska forma Roberta Lewandowskiego powoduje, że coraz częściej poruszana jest kwestia potencjalnego zakończenia kariery przez lidera Biało-Czerwonych. - Odkładamy ten moment. Oby Robert grał jak najdłużej, bo zawsze daje nam wiele emocji i dumy - przyznał Sebastian Mila w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna la liga Primera Division fc barcelona Robert Lewandowski reprezentacja Polski Euro 2024