Ferie dzieci

Sabina Bednarz o sukcesie na Junior Theater Festival w Sacramento

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 10:00
Gościem cyklu "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom była Sabina Bednarz, dziecięca aktorka filmowa, musicalowa i dubbingowa. W rozmowie na temat ferii zimowych opowiedziała o swoich sukcesach podczas udziału w prestiżowym, ogólnoświatowym Junior Theater Festival w Sacramento w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymała dwie nagrody. Młoda aktorka nie tylko uwielbia występy na scenie, ale także gra na skrzypcach od najmłodszych lat. Po więcej zapraszamy poniżej.
Sabina Bednarz i jej sukces w Sacramento tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Sabina Bednarz i jej sukces w Sacramento tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Przemysław Chmielewski/Polskie Radio

Do końca ferii zimowych potrwają spotkania Polskiego Radia Dzieciom z młodymi gwiazdami. Tym razem studio odwiedziła młoda aktorka Sabina Bednarz, która żywo wspominała swój sukces na Junior Theater Festival w Sacramento. Podczas festiwalu otrzymała dwie nagrody. Pierwszą za współpracę grupową, a drugą za technikę teatralną. Coroczne Junior Theater Festival gromadzi dzieci i młodzież z całego świata. Festiwal ten ma ogromne znaczenie dla społeczności teatralnej, ponieważ daje młodym ludziom szansę na zaprezentowanie swoich talentów, wymianę doświadczeń z rówieśnikami. 

Sabina Bednarz w studiu Polskiego Radia Dzieciom Sabina Bednarz w studiu Polskiego Radia Dzieciom

W rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom Sabina Bednarz podkreśliła, że udział w tym festiwalu i dwie nagrody, które otrzymała, to dla nie bardzo ważne doświadczenia w kontekście planów i marzeń związanych z aktorstwem. - Ten wyjazd do Stanów Zjednoczonych jeszcze bardziej wzmocnił to marzenie, przyznała. 

Zobacz wideo:


Przygoda z aktorstwem rozpoczęła się u Sabiny Bednarz od kanału "Świat według Sabinki". Był to pomysł jej taty, który przypadło do gustu trzyletniej dziewczynce. W pierwszym filmiku Sabina uczyła się grać na gitarze. Z kolei przygoda Sabiny z dubbingiem zaczęła się od małej roli w znanym studiu dubbingowym. Nagrywanie też jej się spodobało i szybko pojawiły się kolejne, większe produkcje. 

Posłuchaj
19:07 Ferie z gwiadami - Sabina Bednarz.mp3 Sabina Bednarz gościem audycji Polskiego Radia Dzieciom_Polskie Radio Dzieciom/Ferie z Gwiazdami_15.02.2024

 

Jednym z kluczowych momentów rozmowy było wspomnienie przez Sabinę o swojej drodze do sukcesu. - Moim zdaniem zawrotnie bym nawet powiedziała, jak na tak młody wiek, mnóstwo dokonań - powiedziała Sabina, podkreślając trudności, jakie musiała pokonać, aby osiągnąć to, co teraz. To z pewnością inspirujące słowa dla wszystkich młodych artystów, którzy marzą o wielkich osiągnięciach.
Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Ferie z gwiazdami
Prowadził: Justyna Majchrzak
Gość: Sabina Bednarz - aktorka
Data emisji: 15.02.2024
Godzina emisji: 15.35

Opis cyklu "Ferie z gwiazdami"
Ferie to czas, na który czeka każdy z nas! Jesteście ciekawi, co wówczas porabiają Wasi idole? Jeśli tak, to wspaniale się składa, ponieważ postanowiliśmy ich o to zapytać. Co podczas tegorocznej przerwy zimowej planują młode gwiazdy? Czy są wśród nich miłośnicy sportów zimowych? Jak wyglądałyby ich wymarzone ferie? Na te i wiele innych pytań, związanych z zimowymi wakacjami, usłyszycie odpowiedzi w każdy czwartek o godzinie 15.35.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!