X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jak słuchać i jak rozmawiać z Depeche Mode?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 14:00
Piotr Metz zakończył poranny przegląd twórczości Depeche Mode piosenkami "See You", "A Pain That I'm Used To", "Wrong" oraz koncertową wersją "Enjoy the Silence".
Audio

- Zawsze lubiliśmy naszą muzykę. Ale po sesjach nagraniowych czujemy się wypaleni i nie potrafimy nawet powiedzieć, czy płyta jest dobra, czy nie. Wracamy do jej słuchania dopiero po kilku miesiącach i wtedy zawsze wydaje nam się ona znakomita - zdradza Martin Gore, począwszy od singla "See You" z 1982 roku, twórca niemal całego repertuaru Depeche Mode.

- Nie ma co ukrywać, że nagraliśmy wiele dobrych płyt.  Ale też żadna z nich nie wydaje nam się doskonała. Wciąż mamy poczucie, że ten najlepszy album jest jeszcze przed nami - dodaje wokalista i frontman zespołu Dave Gahan.

Ciągły rozwój oraz zmiany zdają się być siłą napędową trwającej od ponad trzydziestu lat kariery Depeche Mode. Ale też stanowią niemałe wyzwanie dla fanów, z których niewielu akceptuje wszystkie okresy stylistyczne zespołu. Z drugiej strony, jak zauważa Piotr Metz, zdolność do tak dynamicznej ewolucji, przy jednoczesnym zachowaniu wyrazistej tożsamości, to w najnowszej historii muzyki prawdziwa rzadkość. 

Dziennikarz Trójki opowiada także o swoich spotkaniach i wywiadach z członkami Depeche Mode. Muzycy zaskakują otwartością i bezpośredniością, gdy rozmowa dotyczy muzyki, ale potrafią też być nieprzyjemni wobec aroganckich zachowań fanów.

Depeche Mode to zjawisko wyjątkowo ważne dla współczesnej pop kultury także w aspekcie wizualnym, o czym przekonuje chociażby klip do piosenki "Wrong" (2009) w reżyserii Patricka Daughtersa:

Swoje największe przeboje wspominali na antenie Trójki aktualni członkowie Depeche Mode: Martin Gore, Dave Gahan i Andy Fletcher.

Zobacz więcej na temat: Depeche Mode Pop Rock
Czytaj także

Pierwsza trójka Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 19:00
"Personal Jesus", "Just Can't Get Enough", "Everything Counts" - te utwory Depeche Mode zabrzmiały w porannym paśmie Trójki jako pierwsze. Dokonując wyboru, Piotr Metz kierował się oficjalnymi składankami: - Zarzuty proszę kierować do zespołu...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszyscy coverują Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 12:00
W tym tygodniu w porannym paśmie Trójki wysłuchaliśmy "Enjoy The Silence", "It's No Good", "Strange Love" oraz "Shake The Desease".
rozwiń zwiń