X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kasabian: tekstowo raperzy są lepsi niż rockmani (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 07:00
19 września swoją światową premierę miała nowa płyta Kasabian złowrogo zatytułowana "Velociraptor!". O okolicznościach wydania tego krążka i oczekiwaniach z nim związanych Anna Gacek rozmawiała z Sergio Pizzorno - naczelnym kompozytorem zespołu.
Audio
Kasabian
KasabianFoto: fot. materiały promocyjne

- To jest pierwsza płyta Kasabian, wobec której są realne oczekiwania rynku, wytwórni, fanów, a nawet wrogów - mówiła w trójkowej audycji "Atelier" Anna Gacek. W programie dziennikarka zaprezentowała obszerne fragmenty wywiadu z liderem grupy Sergio Pizzorno, przeprowadzonego na dwa miesiące przed wydaniem czwartej płyty brytyjskich rock'n'rollowów. Album, który wedle obliczeń wytwórni, jako pierwsza płyta w historii grupy ma się sprzedać w ponad milionowym nakładzie w samej Wielkiej Brytanii powstawał w małym pokoju.

- Zamknąłem się w pomieszczeniu o wymiarach może 8 metrów na 4. Niczego nie słuchałem, niczego nie oglądałem - opowiadał Pizzorno, który wcześniej w czasie komponowania silnie inspierował się oglądanymi filmami. Jednym z pomysłów, który podczas tej twórczej izolacji przyszedł muzykowi do głowy była piosenka  "Days are Forgotten" zainspirowan hip - hopem.

- To piosenka, którą zainspirowali raperzy, ich teksty stawiam zresztą wyżej niż teksty wyrosłe z rockowej tradycji. Podoba mi się jak bawią się słowem, to jest muzyka której teraz słucham. Chciałem napisać coś podobnego tyle, że w warunkach rock’n’rollowej kapeli.

Więcej na temat nowej płyty Kasabian, frajdy pisania utworów na dwudziestoosobową orkiestrę, oraz przyjemności grania w Polsce w dźwięku "Kasabian w Atelier".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atelier jest zawsze en vogue

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 06:00
Atelier numer 150. Ale świętujemy za tydzień. Dziś - piosenki na początek lata. Pięknego lata. Zapraszam, Anna Gacek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy ekskluzywne premiery w Liście Osobistej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2011 07:00
W najbliższej audycji trzy razy ekskluzywnie, wyjątkowo i absolutnie premierowo! Po raz pierwszy w polskim radiu nowe single Kasabian, The Drums i CSS.
rozwiń zwiń