X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Justyna Steczkowska

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2008 13:28
Śpiewać każdy może według słów piosenki. Justyna Steczkowska nie tylko może i potrafi śpiewać, ale także potrafi tańczyć. Jednak to dzięki muzyce jest znana.

Jest rok 1972. Na świat przychodzi mała Justynka, późniejsza piosenkarka i kompozytorka z niesamowitą skalą głosu i brawurowymi zdolnościami scenicznymi. Wychowywanie się w wielodzietnej, bardzo muzykalnej rodzinie Steczkowskich od samego początku ukierunkowuje jej drogę życiową.
 

   Od liceum muzycznego, przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie zdobywała pierwsze szlify w grze na skrzypcach, aż po śpiewanie w jazzowych i rockowych zespołach, takich jak Agressiva 69 oraz założonym przez siebie Shoco Cordis. Zwycięstwo w "Szansie na sukces" wykonaniem "Boskiego Buenos" otworzyło jej drzwi do prawdziwej kariery, w której pierwszym dużym osiągnięciem było Grand Prix Festiwalu w Opolu w 1994 r.
 

   Swoją debiutancką płytę "Dziewczyna szamana" nagrała w 1996 r. ze wsparciem Grzegorza Ciechowskiego, z którym nawiązała dłuższą współpracę. Dzięki niej zawojowała galę Fryderyków, zdobywając aż pięć statuetek za album, piosenkę ("Oko za oko"), teledysk, debiut oraz w kategorii Wokalistka Roku. Wykorzystując wiatr w żaglach, już w 1997 r. wydała kolejną płytę "Naga", z łagodniejszymi rytmami i singlem „Za karę”.

Oko za oko"

   Swoich sił spróbowała także w roli aktorki w filmie "Billboard" u boku Pawła Kukiza i Bogusława Lindy oraz dramacie "Na koniec świata" z Aleksandrem Domagarowem.

   Ciekawym eksperymentem był wydany w 2000 r. krążek "Dzień i noc", który podzielony został na część bardzo tanecznych, elektronicznych rytmów (dzień) i klimatycznych, akustycznych brzmień (noc). Niektóre z tekstów wyszły spod ręki Edyty Bartosiewicz i Kasi Nosowskiej.
   

   Rok 2001 to przedsięwzięcie pod tytułem "Mów do mnie jeszcze" będące muzycznym spojrzeniem na twórczość m.in. Cypriana Kamila Norwida i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. W karierze Justyny nie zabrakło także żydowskich nawiązań, które prezentuje na płycie "Alkimja" z utworami wykonanymi np. w języku hebrajskim, za co otrzymuje Fryderyka w kategorii Album Roku Etno/Folk. W roku 2004 krążkiem "Famme Fatale", przy pomocy nowych aranżacji Mateusza Pospieszalskiego, odświeża przeboje m.in. Ewy Demarczyk i Marilyn Monroe.

   Swoje uzdolnienia taneczne pokazała, dochodząc do finału telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami".

   Najświeższe dzieło Justyny to wydana w 2007 r. płyta "Daj mi chwilę", uważana za najbardziej dojrzałe i eksponujące walory głosowe wydawnictwo w jej karierze.

   Prywatnie jest mamą dwóch synów, którzy byli inspiracją do mającej się ukazać w 2008 r. płyty z kołysankami dla dzieci.

http://www.polskieradio.pl/muzyka/plyty/pop/artykul39029.html/
http://www.justynasteczkowska.pl/
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=120615378
http://www.lastfm.pl/music/Justyna+Steczkowska/