X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kupczak Sławomir

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2008 17:27
Kompozytor nie siedzi pod wierzbą, nie doznaje nagle olśnienia, nuty same nie spływają na papier. To bardzo ciężki zawód. Utwór musi mieć logiczną konstrukcję – mówi Sławomir Kupczak.

Kompozytor nie siedzi pod wierzbą, nie doznaje nagle olśnienia, nuty same nie spływają na papier. To bardzo ciężki zawód. Utwór musi mieć logiczną konstrukcję – mówi Sławomir Kupczak.

Sławomir Kupczak (1979) urodził się, wychował i kształcił we Wrocławiu. Jest absolwentem kompozycji na tamtejszej Akademii Muzycznej. Dziś w Polsce to jeden z najciekawszych ośrodków muzycznych. Akademia Muzyczna we Wrocławiu daje młodym kompozytorom szansę rozwoju przede wszystkim dzięki Studiu Kompozycji Komputerowej. Właśnie tam Sławomir Kupczak stawiał pierwsze kroki, jako kompozytor muzyki komputerowej. Dziś pracuje w domu, przed własnym komputerem. W swojej muzyce łączy nowe media z tradycyjnymi instrumentami. Wykorzystuje także przetworzone dźwięki "niemuzyczne". Ciekawym materiałem może być dla niego gwiżdżący czajnik, czy odgłos rozrywanego papieru.

Jego kompozycje były wielokrotnie nagradzana. Wśród najważniejszych sukcesów należy wymienić: 4. lokatę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu w kategorii kompozytorów młodych (do 30 roku życia) za utwór Anafora VI otrzymał. A także drugą nagrodę na 48. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda za kompozycję Lament.

Sławomir Kupczak łączy zawód kompozytora z pracą w nauczyciela w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze. Kształtowanie świadomości młodych ludzi to wielka odpowiedzialność, ale też fascynująca przygoda – przyznaje Sławomir Kupczak – a komponowanie to sposób na życie  i ustosunkowanie się do rzeczywistości.

POSŁUCHAJ audycji z cyklu Zawód: Kompozytor, w której Agata Kwiecińska rozmawia ze Sławomirem Kupczakiem, Polskie Radio, 10.10.2007. (13,28 MB)

Agata Kwiecińska
 

http://www.kupczak.com.pl/