X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Markowski: trafiłem do Perfectu, bo Hołdys nie chciał kobiety

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 12:00
- Niepokój, gejzer talentu, wyzwolenia, buntu... to wszystko ubrane w teksty Bogdana Olewicza i nieprawdopodobną energię pięciu facetów - wspomina debiutancki album zespołu Perfect Grzegorz Markowski.
Audio
Grzegorz Markowski
Grzegorz MarkowskiFoto: Darek Kawka

25 marca ukazała się w sprzedaży długo oczekiwana na CD reedycja płyty  "Perfect” , a 22 kwietnia trafi na rynek ten sam tytuł jako dwupłytowy album winylowy.

Tzw. "biały album” zespołu, nagrywany był podczas dwóch sesji w studiu M1 na Myśliwieckiej (obecnie Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej) przez Wojtka Przybylskiego i Jarka Regulskiego. Zespół "Prefect" nagrywał w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Piotr Szkudelski i Zdzisław Zawadzki.

Kup płytę w sklepie Polskiego Radia!!! Zapraszamy do zakupów !!!

Pierwszy krążek legendarnego zespołu ukazał się na rynku w pamiętnym 1981 - roku niepokojów społecznych i rosnącej świadomości nieuchronnych zmian. Była protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości i stanowił głos pokolenia. - Czuć było w powietrzu trzeszczenie społeczne - mówi w rozmowie z Markiem Niedźwieckim Grzegorz Markowski.

Ale powód, dla którego popularny dziś wokalista trafił do składu, istniejącego już od paru lat, zespołu Hołdysa, był bardziej przyziemny: brak męskiej konkurencji. - Na rockowym rynku panowała wtedy posucha. Zbyszek dostał od Bogdana Olewicza mój singiel demo, nagrany na potrzeby festiwalu w irlandzkim Castelbar, i od razu złożył mi propozycję - zdradza Markowski. - Perfect wrócił wtedy z wyjazdu zarobkowego do Chicago, gdzie występował z wokalistkami Ewą Konarzewską oraz Barbarą Trzetrzelewską. Po tych doświadczeniach Zbyszek stwierdził, że w Perfekcie już nigdy nie zaśpiewa żadna kobieta... - dodaje. - Może i dobrze, ża Basia Trzetrzelewska została wtedy w Chicago - komentuje żartobliwie Marek Niedźwiecki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Grzegorzem Markowskim. Polecamy także wywiad Marka Niedźwieckiego ze Zbigniewem Hołdysem i Bogdanem Olewiczem.

Zobacz więcej na temat: Marek Niedźwiecki Perfect
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak