X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Krakauer w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2009 12:18
Era Jazzu w warszawskiej Sali Kongresowej. Z genialnym klarnecistą Davidem Krakauerem wystąpi grupa Madness.
Od lat udzielając się na arenie międzynarodowej, David Krakauer przedefiniował na nowo znaczenie artysty koncertowego. Znany jest z szerokich zainteresowań muzycznych, od muzyki klasycznej po wschodnio-europejską muzykę żydowską i awangardową improwizację.

Do jego twórczości określenie crossover pasuje idealnie. Kolejne, dobrze sprzedające się albumy autorstwa tego wyjątkowego muzyka pełne są wirtuozerii i nieokiełznanej wyobraźni. Będąc jedną z najbardziej charakterystycznych postaci nowej fali muzyki klezmerskiej, David Krakauer podróżuje po całym świecie w towarzystwie zespołu Klezmer Madness. Żydowskie tradycje muzyczne grupa przenosi w czasy współczesne, w których łączy się wszystko ze wszystkim. W tego typu działaniach David Krakauer czuje się znakomicie, dając upust swojej wyobraźni i mieszając ze sobą, co tylko można: od world music po jazz, funk i hip-hop. Eklektyzm tworzonej przez niego muzyki sprawia, że podoba się ona zarówno ortodoksyjnym fanom, jak i zwolennikom muzyki tanecznej czy osłuchanym miłośnikom dźwięków z całego niemal świata.

Poza obecnością na większości dorocznych, głównych imprez muzycznych, Krakauer występował w Library of Congress, Stanford Lively Arts, San Francisco Performances, Hancher Auditorium oraz Symphony Space w Nowym Jorku. W Europie gościł na La Biennale di Venezia, Krakowskim Festiwalu Kultury Żydowskiej, BBC Proms, Saalfelden Jazz Festival, La Cigale, WOMEX, New Morning in Paris i na wielu innych. Poza działalnością w ramach grupy Madness!, Krakauer to znakomity solista, który współpracował z zespołami, których twórczość była i jest niezwykle ważna dla rozwoju muzyki współczesnej. Wśród nich znaleźli się tacy twórcy jak Tokyo String Quartet, Kronos Quartet, Emerson String Quartet, Lark Quartet, Eiko and Koma, Orquesta Sinfónica de Barcelona i Brooklyn Philharmonic Orchestra. Związany był również z różnymi, letnimi festiwalami muzycznymi, takimi jak Marlboro Music Festival, Norfolk Chamber Music Festival czy Aspen Music Festival.

Z genialnym klarnecistą w Warszawie wystąpi MADNESS w składzie: Keepalive, Rob Curto, Sheryl Bailey, Jerome Harris i Michael Sarin.

Krakauer oraz Keepalive zachwycają, koncertując na najważniejszych estradach świata. Z tym specyficznym "nu-klezmer jazzem" zachwyca zarówno w nowojorskiej Carnegie Hall, jak i na najważniejszych estradach świata. Teraz na jedynym koncercie w Polsce !


ERA JAZZU – DAVID KRAKAUER & Klezmer Jazz
12 marca 2009, Warszawa, Sala Kongresowa

David Krakauer – klarnet
Keepalive – DJ / laptop
Robert Curto – akordeon
Sheryl Bailey – gitara
Jerome Harris – bas
Michael Sarin – perkusja