X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Audioriver i OFF Festival doszły do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 10:38
Organizatorzy dwóch polskich festiwali z muzyką alternatywną postanowili wysłuchać setek próśb płynących od fanów i nie będą już odbywać się w ten sam weekend.

W wyniku rozmów Piotra Orlicza-Rabiegi i Artura Rojka, OFF Festival odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a Audioriver przeniesie się na ostatni weekend lipca 2011.

Rozdzielenie dat to nie tylko ukłon w stronę fanów dobrej muzyki, którzy od kilku lat musieli wybierać między dwoma bardzo wartościowymi wydarzeniami. Także sami organizatorzy ubolewali, że dwa renomowane eventy odbywają się w tym samym czasie.

- My sami chcieliśmy jeździć na OFF Festival i wiemy, że z drugiej strony było dokładnie tak samo. W końcu udało się coś z tym zrobić. Fakt, że to my – a nie OFF  – zmieniamy datę, jest bardzo prosty: Artur Rojek z różnych względów nie mógł przenieść swojego eventu, a my nie mieliśmy z tym większych problemów. Nie bez znaczenia była też pomoc i przychylność Urzędu Miasta Płocka, który ze zrozumieniem przyjął chęć przeniesienia festiwalu o tydzień wcześniej – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

Artur Rojek dodaje: - Zdawałem sobie sprawę, że nasza publiczność częściowo się pokrywa. Audioriver i OFF – pomimo różnic repertuarowych – skierowane są do podobnego rodzaju ludzi: poszukujących i oddanych muzyce. Bardzo się cieszę, że teraz nasi fani, jeżeli będą chcieli, będą mogli być na obu imprezach.

Rozdzielenie obu festiwali pokazuje, że Audioriver i OFF to nietypowe organizacje na polskim rynku muzycznym, na którym rozmowa i zrozumienie są wypierane przez rywalizację. - Zawsze mówiliśmy, że nasza rodzima scena alternatywna jest w tak początkowym stadium rozwoju, że nie ma tu miejsca na konkurencję. Trzeba sobie pomagać. Stąd choćby projekt Rynek Niezależny Audioriver, który wspierać ma właśnie firmy i organizacje zajmujące się muzyką alternatywną – kończy Napora.

***
Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 5 lat na malowniczej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok 15 tys. osób każdego dnia.

OFF Festival to największy w Europie Środkowej i Wschodniej festiwal, na którym spotykają się wszystkie ważne nurty muzyki alternatywnej. Od indie rocka po hip-hop, od nowego folku po taneczną elektronikę, od jazzu po ekstremalny metal. Piąta edycja imprezy, po raz pierwszy w Katowicach, przyciągnęła ponad 15 tysięcy fanów z Polski i zagranicy.