X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kate Bush zaśpiewa "Ulissesa" Joyce'a!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 07:00
Po 20 latach słynna brytyjska piosenkarka uzyskała zgodę na wykorzystanie fragmentu kamienia milowego XX-wiecznej literatury. Piosenka "Flower of the Mountain" trafi na nowy album Kate Bush "Director's Cut" (premiera: 16 maja).

Brytyjska piosenkarka, słynąca z nieprzeciętnych literackich zainteresowań i talentów, chciała wykorzystać fragment "Ulissesa" już na swojej płycie "The Sensual Sky" z 1989 roku. Niestety nie uzyskała wówczas zgody spadkobierców Jamesa Joyce'a i ostatecznie tytułowa piosenka albumu zawierała autorski tekst Kate Bush .

Do pomysłu wróciła po ponad 20 latach, pracując nad zbiorem "Director's Cut" , zawierającym nowe wersje utworów z albumów "Sensual World" oraz  "Red Shoes". Ku własnemu zaskoczeniu tym razem otrzymała zgodę. Eksperymentalna proza Joyce'a w połączeniu z popową estetyką mogłaby brzmieć pretensjonalnie. Kate Bush wielokrotnie udowodniała już jednak, że stereotypy kultury masowej są tylko... stereotypami.

Zobacz więcej na temat: Kate Bush Pop
Czytaj także

James Joyce: milczenie, wygnanie i spryt

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 16:14
W 70. rocznicę śmierci autora "Ulissesa" porozmawiamy o jego twórczości i niesłabnącym fenomenie. Zapraszamy dziś o 18.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

James Joyce - wielki kalamburzysta

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 12:41
Postawił sobie jeden cel - w książce zawrzeć cały wszechświat, noc, dzień i cykl ludzkiego życia. Każde napisane przez niego zdanie to osobna historia.
rozwiń zwiń