X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Multimedialny projekt Björk nabiera rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 07:00
Islandzka artystka jest tak postępowa, że dopiero niedawno technologia zaczęła nadążać za jej pomysłami. Szkoda, że nowa wersja jej strony dyskryminuje użytkowników starszych przeglądarek.

Pierwszy zwiastun nowego, niezwykle ambitnego etapu w karierze islandzkiej artystki miał miejsce w grudniu. Björk dostarczył wtedy kompozycję "Solar System" na aplikację do iPada, która pozwalała użytkownikom na badanie trójwymiarowych modeli planet. 

 

Motyw Układu Słonecznego jest też podstawą projektu jej nowej strony internetowej, www.bjork.com - choć piękna animacja, która odpala się na początku i którą możemy modelować, niewiele ma współnego z "naszym" Układem Planetarnym - to raczej swobodna artystyczna wariacja na temat ciał niebieskich. Stronę możemy oglądać jednak tylko jeśli zaopatrzymy się w Google Chrome (PC) albo Safari (Apple). W przeciwnym razie za wiele nie zobaczymy.

W krótkiej wypowiedzi umieszczonej na stronie artystka wyjaśnia, że "dopiero w 2008 roku rozwój technologii nadążył za jej pomysłami. Projekt "Biophilia" opiera się o sympatię z dźwiękiem - jego przemieszczaniem się i fizycznością, tym, jak zachowują się nuty w pomieszczeniu, jak odbijają się od ściany i od obiektów. Zupełnie jak w przypadku planet i mikroskopijnych cząstek. 

30 czerwca Islandka rozpocznie cykl 6 koncertów "Biophilia" w Manchesterze, w ramach Manchester International Festival. Jednym z najciekawszych instrumentów użytych na koncertach będą cyfrowo sterowane organy i liczące 30-stóp wahadło, które wykorzystuje grawitację ziemi do tworzenia muzyki. Wszystkie 6 koncertów będzie miało, jak na Björk, dość skromną publiczność - bo tylko 1800 widzów. Björk spędzi na rezydencji artystycznej w Manchesterze 3 tygodnie, podczas których poprowadzi także warsztaty artystyczne z młodymi twórcami, aby zgłębić muzyczne, naukowe i technologiczne aspekty projektu "Biophilia". Po premierze w Anglii ma zamiar ruszyć w światową trasę koncertową. 

Czytaj także

W wakacje ukaże się nowa płyta Björk!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 12:20
Choć słowo "płyta" nie jest do końca adekwatne. Bezprecedensowy projekt "Biophilia" obejmie bowiem także aplikacje do telefonów komórkowych, oprogramowanie internetowe, instalacje oraz mulitmedialne koncerty.
rozwiń zwiń