X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

W Londynie grają rock'n'rolla do słów Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 10:10
Wszystko w ramach projektu "MIŁOSZ HATED ROCKANDROLL" realizowanego z okazji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

Inspiracją do stworzenia projektu "MIŁOSZ HATED ROCKANDROLL" było ogromne znaczenie twórczości Czesława Miłosza dla europejskiej literatury XX-go wieku. Celem pomysłodawców projektu jest podkreślenie pracy noblisty, jako tłumacza literatury anglojęzycznej oraz jego roli w upowszechnianiu wiedzy o polskiej literaturze na świecie.

Dla podkreślenia wartości dorobku polskiego noblisty w dniu 8 października 2011 roku w jednym z najbardziej prestiżowych londyńskich klubów The HMV Forum odbędzie się specjalny koncert The Poise Rite, zespołu który od wielu lat z powodzeniem promuje Polskę poza granicami naszego kraju (byli pierwszą polską formacją, która wystąpiła na prestiżowym Glastonbury Festival 2007 w Wielkiej Brytanii). The Poise Rite będzie jedynym, oficjalnym supportem zespołu KULT, gwiazdy wieczoru.

Cały koncert od samego początku do końca będzie filmowany przez wynajętą do tego celu ekipę filmową, która wyprodukuje film dokumentalno-muzyczny z przebiegu wydarzenia. W filmie zawarte będą wypowiedzi członków zespołu, uczestników koncertu, ludzi ze świata kultury i całkiem przypadkowych osób, dotyczące wrażeń, doznań oraz przemyśleń na temat twórczości Czesława Miłosza jak i samego przedsięwzięcia "MIŁOSZ HATED ROCKANDROLL".

Aby dotrzeć z projektem do jak najszerszego grona odbiorców powstanie również album muzyczny inspirowany twórczością Czesława Miłosza. Autorem muzyki jak i całej koncepcji artystycznej płyty będzie zespół The Poise Rite. Część tekstów zawartych na płycie będą stanowić wiersze noblisty oraz specjalnie napisane na tę okazję, całkiem nowe teksty inspirowane osobą poety. Grupa zaprosiła do pracy nad tworzeniem płyty, jako gościa specjalnego, wschodzącą gwiazdę brytyjskiej sceny alternatywno-folkowej, Juliana Tulk-a.

Album "Miłosz Hated RockandRoll" zostanie wydany na specjalnym, czerwonym winylu.

Premierę płyty przewidziano w dniu koncertu "MIŁOSZ HATED ROCKANDROLL" - 8 października 2011 r. w Londynie. Posłuchaj promomixu płyty: