X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Fryderyki 2013: Dwie statuetki dla Meli Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 21:28
Fryderyka za debiut roku i dla artystki roku otrzymała Mela Koteluk. Piosenkarka jest największą zwyciężczynią tegorocznych nagród polskiego przemysłu fonograficznego.
Audio
  • Mela Koteluk o nagrodzie w kategorii "Debiut roku"
  • Muniek Staszczyk o nagrodzie dla T.Love w kategorii "Album roku" (IAR)
  • Monika Brodka o nagrodzie w kategorii "Piosenka roku" (IAR)
Fryderyka w kategorii artysta roku - muzyka rozrywkowa otrzymała Mela Koteluk (L). Nagrodę wręczyli Tomek Lipiński (P) i Urszula Dudziak (2P)
Fryderyka w kategorii "artysta roku - muzyka rozrywkowa" otrzymała Mela Koteluk (L). Nagrodę wręczyli Tomek Lipiński (P) i Urszula Dudziak (2P)Foto: PAP/Leszek Szymański

Mela Koteluk była zupełnie zaskoczona wyróżnieniami. Przyznaje, że na rynku muzycznym działa już od wielu lat, ale ostatni rok był rzeczywiście wyjątkowy. Przyznaje też, że przez lata działalności nie zawsze było kolorowo.
Album roku nagrał zespół T.Love. Muńka Staszczyka cieszy, że Akademii najbardziej spodobała się płyta "Old is Gold", szczególnie że konkurencja w tej kategorii była duża. On sam wysoko cenił dzieła zespołu Hey i Marii Peszek. Przyznał jednak, że cieszy się ze statuetki, szczególnie że zespół bardzo napracował się nad płytą.
Najlepszym utworem okazała się piosenka "Varsovie" Moniki Brodki. Artystka trochę się zdziwiła, że zwyciężyła piosenka, która nie jest po polsku. Kapituła wręczyła też wyróżnienia dla Cyfrowych Piosenek Roku, czyli utworów najczęściej ściąganych w sieci. W tym roku były to "Tak blisko" Rafała Brzozowskiego oraz "Ai se eu te pego" Michela Telo.

pg

Czytaj także

Ania Rusowicz: wręczenie Fryderyków to był traumatyczny moment

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 16:50
- Nawet wspominając go czuję emocje. Otrzymanie pierwszego Fryderyka było fajne, ale z każdym kolejnym czułam się jak z balastem. Dopiero z czasem zaczęłam nabierać dystansu. Za dużo szczęścia jednak też może człowieka obciążyć - wspomina Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C: polska codzienność spuszcza nam manto

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:52
- "Nic się nie stało" to nasza filozofia narodowa, czasem obśmiewana, ale przecież kryjąca wielką mądrość, która pozwala nam przetrwać niełatwą, odziedziczoną rzeczywistość - o swoim najnowszym projekcie w Jedynce opowiada L.U.C.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyki 2013. Brodka, Peszek, Hey, Luxtorpeda...

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 21:12
Trzy nominacje dla Brodki i Marii Peszek, po dwie dla Hey, Meli Koteluk, Luxtorpedy i Skubasa. Już w czwartek zostaną wręczone Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego.
rozwiń zwiń