X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Fryderyki 2013. Brodka, Peszek, Hey, Luxtorpeda...

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 21:12
Trzy nominacje dla Brodki i Marii Peszek, po dwie dla Hey, Meli Koteluk, Luxtorpedy i Skubasa. Już w czwartek zostaną wręczone Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego.
Audio
  • Dziennikarz muzyczny Piotr Metz o nominacjach do Fryderyków 2013 (IAR)
Statuetka Fryderyk
Statuetka FryderykFoto: PAP/Leszek Szymański

Zobacz koncert Meli Koteluk w radiowej Czwórce>>>

Zobacz koncert Luxtorpedy w radiowej Czwórce>>>

Zobacz koncert Hey w radiowej Trójce>>>

Zobacz koncert Moniki Brodki w radiowej Trójce>>>

W tym roku Fryderyki zmieniają swoją formułę. Akademia fonograficzna postanowiła zmniejszyć liczbę kategorii, w których przyznawane są nagrody. Dotychczas było ich kilkadziesiąt, a teraz będzie tylko dziesięć.

W przypadku muzyki rozrywkowej przyznane zostaną cztery statuetki: album roku, artysta roku, debiut roku oraz utwór roku. Muzyka poważna to trzy wyróżnienia: album roku, artysta roku oraz najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. Muzycy jazzowi mają szanse na trzy nagrody - za album roku, dla artysty roku i dla debiutu roku.

Dziennikarza muzycznego Piotra Metza najbardziej cieszy fakt, że większość nominowanych artystów to twórcy muzyki alternatywnej. W 90 procentach są oni związani z małymi firmami płytowymi, które często wydają debiutantów i bardziej dbają o promocję muzyków, niż wielkie wytwórnie. On sam trzyma kciuki za Melę Koteluk, która dostała nominacje w kategorii debiut i artysta roku. Jego zdaniem pokazuje to, że środowisko muzyczne ma duże zaufanie do piosenkarki, która dopiero co pojawiła się na rynku.

Wśród nominowanych do Fryderyków są też twórcy i albumy związane z Polskim Radiem. Artystą roku może zostać Artur Andrus z radiowej Trójki. Polskie Radio wyreżyserowało dźwięk na płycie "Musica Sacra & Gaude Mater", nominowanej w kategorii Album Roku - Muzyka Chóralna i Oratoryjna. Jest też wydawcą płyty "Jan Sebastian Bach - Inwencje i Sinfonie", "Lilianna Stawarz", nominowanej w kategorii Album Roku - Muzyka Dawna oraz "Nocturnal. Łukasz Kuropaczewski", nominowanej w kategorii album roku - recital solowy.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Podczas gali wręczone też zostaną Złote Fryderyki. W tym roku otrzymają je Józef Skrzek, pośmiertnie Tomasz Szukalski i Jan Ekier.

IAR, tj

Czytaj także

Fryderyki 2012: lista nagrodzonych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 10:08
Polskie nagrody muzyczne Fryderyki, przyznawane za najciekawsze wydarzenia muzyczne minionego roku, wręczono w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luxtorpeda - koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 10:00
Prawdziwe garażowo-punkowo-rockowe granie na Czwórkowej scenie. Koncert zespołu Luxtorpeda, zarejestrowany w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Fryderyki dla Szukalskiego, Skrzeka i Ekiera

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 11:52
Akademia Fonograficzna postanowiła uhonorować osoby te nagrodami za całokształt twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk i jej "Spadochron" z sukcesem lądują w sercach publiczności

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 15:30
"Spadochron" to debiutancki album młodej piosenkarki Meli Koteluk. Na płycie artystka daje się poznać nie tylko jako wokalistka, ale również autorka tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2013: Hey, Devendra Banhart i Kendrick Lamar

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 10:07
Mikołaj Ziółkowski na antenie Trójki ogłosił kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Open'er Festival!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek zapuszcza warkocze: na razie mam taki kołtun

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 10:20
"Jezus Maria Peszek” to płyta nietuzinkowa i niepokorna. Koncerty w wykonaniu Marii Peszek zapowiadają się równie ciekawie, bo artystka lubi zaskakiwać. - A jeżeli chodzi o fryzurę, to dokładnie nie wiem dokąd zmierzam, ale zapuszczam włosy - zdradza artystka.
rozwiń zwiń