X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Nowa Tradycja" 2013. Nagroda za wierność muzyce swojego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 07:17
- Wydaje mi się, że była jednomyślność i zgoda. Dla wszystkich członków jury to było jasne - mówił o werdykcie przewodniczący jury, muzyk Olo Walicki. Wygrali śpiewający pieśni tatarskie i pieśni w jidisz muzycy z Podlasia.
Audio
  • Jurorzy konkursu "Nowa Tradycja" o tym jak wyglądały obrady i dlaczego zwyciężył zespół Cicha & Spółka
Mateusz Szemraj z zespołu Cicha  Spółka
Mateusz Szemraj z zespołu Cicha & SpółkaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Najważniejsze wyróżnienia: Grand Prix przyznano zespołowi Cicha & Spółka, Nagrodę Indywidualną im. Czesława Niemena przyznano również Karolinie Cichej za osobowość i ekspresję sceniczną.
Cicha jest bardzo mocno osadzona w swoim miejscu, na Podlasiu. To słychać, mówili w Dwójce jurorzy. Podczas Konkursu "Nowej Tradycji" śpiewała pieśni tatarskie, pieśni w języku jidisz.
- Zdecydowała silna osobowość Karoliny Cichej, ale też świetna jakość jej głosu, świetna koncepcja całości - mówi o zwyciężczyni członkini jury, etnomuzykolog i dziennikarz Polskiego Radia Maria Baliszewska. - Dla mnie bardzo ważny był dobór repertuaru, wielość języków w piosenkach odpowiada dawnej różnorodności kulturowej Podlasia, z którego Karolina pochodzi. Jest bardzo mocno osadzona w swoim miejscu.
W tym roku, w czasie konkursu młodzi muzycy grali przeważnie utwory inspirowane muzyką ludową polskich mniejszości narodowych. w porównaniu z kilkoma poprzednimi edycjami konkursu, widać, że muzycy odchodzą od łączenia melodii ludowych na przykład z jazzem. Wracają do źródeł. Olo Walicki skierował do wszystkich uczestników konkursu te słowa:
- Zajmuję się muzyką na co dzień. Tak od siebie powiem, by codziennie przypominać sobie o uniwersalnym zestawie cech: żeby być zdeterminowanym do pozostania autentycznym, żeby poszukiwać i eksperymentować, żeby próbować pozbyć się nawyków, które nam wszystkim grożą i po prostu uśmiercają twórczość. No i kluczowa sprawa: trzeba w to wszystko włożyć bardzo dużo pracy - radził Walicki.
Posłuchaj rozmowy z  Marią Baliszewską, Olo Walickim i Tomaszem Janasem. W skład jury XVI Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" weszli również: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Jakub Borysiak i Krzysztof Trebunia-Tutka.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Nowa Tradycja podlaskie
Czytaj także

Finał "Nowej Tradycji": Cuncordu e Tenore de Orosei

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 16:30
Gwiazdą ostatniego dnia ubiegłorocznego Festiwalu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" był znakomity wokalny zespół z włoskiej Baronii. W przededniu "Nowej Tradycji" 2014 zapraszamy do obejrzenia nagrania tego koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Tradycja": czy muzyka góralska bez Jamajczyków ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:00
Już dziś w Studiu PR im. Lutosławskiego koncert upamiętniający nestora muzycznego rodu Trebuniów-Tutków. Wieczorem zapraszamy na transmisję wideo. Tymczasem Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej rozmawiał z Krzysztofem, synem Władysława.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cicha & Spółka na Konkursie "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 20:09
17 maja na Scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła pierwsza grupa wykonawców zakwalifikowanych do udziału w Konkursie „Nowa Tradycja” 2013. Zapraszamy do obejrzenia występu zespołu Cicha & Spółka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2013

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 22:46
Młodzi wykonawcy, różne stylistyki, ale: wspólne dla nich wszystkich sięganie do muzyki tradycyjnej. Zapraszamy do obejrzenia występów uczestników tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej.
rozwiń zwiń