X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Muchy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 11:40
Frontman grupy Michał Wiraszko opowiedział m.in. o pracy nad "Notorycznymi Debiutantami" i ulubionych wykonawcach.

W 2004 zaczynali od psychobilly, dziś postrzegani są jako następcy tuzów polskiego rocka Republiki i Lady Pank. Poznańskie Muchy od pierwszych nagrań wzbudzają emocje wśród fanów muzyki gitarowej. Już na etapie krążącego po sieci dema "Galanteria" przylgnęła do nich etykietka "najlepszego polskiego zespołu bez płyty", medialnie potwierdzona tytułem Odkrycie Roku 2006 przyznanym w plebiscytach magazynu Machina i radiowej Trójki. Wydana rok później przez Polskie Radio płyta "Terroromans" rozpętała gorące dyskusje zyskując na ogół entuzjastyczne recenzje melomanów i krytyków, chwalących zespół za zręczne balansowanie między alternatywą i popem oraz znakomite teksty opisujące życiowe rozterki współczesnych dwudziestokilkulatków. Słuchacze Programu Trzeciego krążek ów uznali za "Płytę Roku 2007", zaś Muchy za "Zespół roku 2007". Po niespełna 3 latach, od tamtych wydarzeń, zahartowani koncertowo trasami m.in. u boku Hey i happysad muzycy Much wracają z nową płytą. Szykowany na 8 marca 2010 album "Notoryczni Debiutanci" zapowiadany jest jako pozycja poważniejsza i bardziej refleksyjna w stosunku do debiutu.

O nowej płycie i swoich fascynacjach muzycznych Piotrowi Stelmachowi w programie Prywatna Kolekcja (Trójka) opowiedział Michał Wiraszko, wokalista i autor tekstów Much.


O czasie między płytami.


O odbiorze Terroromansu.


O Republice.


O satysfakcji z pracy przy muzyce.


O tytule "Notoryczni Debiutanci".


O Bieliźnie i The Doors.


O okładce "Notorycznych Debiutantów".


Pytania od słuchaczy.


O współpracy z Marcinem Borsem.


Wspomnienie z koncertu na Off Festivalu.


O idei płyty.


O Alphaville.


O The Smiths i Easy E.


O piosenkach, które nie zmieściły się w Prywatnej Kolekcji.

Czytaj także

Michał Lorenc

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 12:44
Staram się żeby było mnie słychać - kompozytor muzyki filmowej opowiedział m.in. o pracy przy filmach "Psy" i "Różyczka".
rozwiń zwiń