Polskie Radio
Section05
czarny czwartek

"Były tragedią, ale i krokiem ku wolności". Premier o "polskich grudniach" w okresie PRL

"Jeżeli »listopad miał być dla Polaków niebezpieczną porą« - jak w usta księcia Konstantego wkładał słowa Wyspiański, tak polskie grudnie z 1970 i 1981 r., stały się niebezpieczne dla władzy systemu totalitarnego. Były polską tragedią, ale i krokiem ku wolności" - napisał premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PRL historia PRL Grudzień 1970 premier Mateusz Morawiecki polityka czarny czwartek komunizm

Stanisław Żaryn o Grudniu '70: jedne z najkrwawszych wydarzeń w PRL

O rocznicy masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 r. przypomniał we wpisie na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "W grudniu rozegrały się jedne z najkrwawszych wydarzeń w Polsce rządzonej przez usłużnych wobec Moskwy komunistów" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grudzień 1970 PRL historia PRL komunizm czarny czwartek społeczeństwo Stanisław Żaryn

,,Black Friday” – dzień rabatów i wyprzedaży

Wydłużone godziny otwarcia, obniżki cen, rabaty, promocje, wyprzedaże, konkursy z nagrodami, loterie i bony podarunkowe – te wszystkie atrakcje czekają na klientów, którzy w najbliższy piątek odwiedzą galerie handlowe. ,,Black Friday” to dzień zapoczątkowujący przedświąteczne wyprzedaże w USA. Z roku na rok coraz większą popularność zdobywa jego polski odpowiednik, czyli ,,Czarny Piątek”.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zakupy zakupy w internecie czarny czwartek zakupy online kolejka sklepy handel sprzedaż ceny