X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sacrum Profanum w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2009 09:56
Siódma edycja jednego z najważniejszych festiwali prezentujących dorobek muzyki współczesnej dedykowany jest kompozytorom brytyjskim.
Krakowski festiwal Sacrum Profanum to jedno z najciekawszych cyklicznych wydarzeń europejskiej muzycznej jesieni. Formuła przedsięwzięcia oparta jest na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do fundamentalnej roli przecinających się w muzyce XX i XXI wieku motywów sacrum i profanum.


Każda kolejna edycja poświęcona jest muzyce z innego kraju, a poszczególne koncerty to monograficzne prezentacje repertuaru najwybitniejszych kompozytorów współczesnych. Ta formuła pozwala słuchaczom na zapoznanie się z reprezentatywnym wycinkiem twórczości najznamienitszych twórców naszych czasów. Począwszy od pierwszej edycji w 2003 roku, kolejne Festiwale poświęcone były muzyce Austrii, Francji, Rosji, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec.

Wrzesień 2009 roku dedykowany jest kompozytorom brytyjskim, takim jak: Julian Anderson, Peter Maxwell Davies, Oliver Knussen, Harrison Birtwistle, George Benjamin, Brian Ferneyhough, Jonathan Harvey.
Na Festiwalu wystąpią najwyżej cenione zespoły wykonujące repertuar współczesny, takie jak: Ensemble Modern, London Sinfonietta, Klangforum Wien, Ensemble Recherche, czy wreszcie legendarne Ensemble Intercontemporain.

Aphex Twinfot. materiały promocyjne
Tegoroczną edycję otworzy koncert The Cinematic Orchestra - zespołu łączacego elementy jazzu i muzyki elektronicznej. Festiwal będzie gościł ponadto gwiazdy światowego formatu takie jak Aphex Twin - nazywany najbardziej twórczym i wpływowym artystą współczesnej muzyki elektronicznej - artysta wystąpi dwukrotnie podczas wielkiego finału w hali nowohuckiego kombinatu; a także Chris Cunningham - uznany artysta wideo, twórca teledysków dla takich gwiazd jak Aphex Twin, Björk, Madonna czy Portishead.
W koncepcję Festiwalu wpisuje się poszukiwanie nowych, bardziej adekwatnych dla prezentowania muzyki współczesnej przestrzeni. Koncerty odbywają się zatem w miejscach dotąd nieodkrytych dla celów artystycznych - we wnętrzach postindustrialnych obiektów - starej zajezdni tramwajowej w przedwojennej dzielnicy żydowskiej Kazimierz, Teatrze Łaźnia Nowa w dawnych warsztatach szkolnych, czy wreszcie hali kombinatu metalurgicznego w Nowej Hucie.

Warto wspomnieć, że Festiwal znalazł się wśród najciekawszych wydarzeń muzycznego września 2008 roku, rekomendowanych przez "Gramophone". Dwukrotnie okrzyknięty został najważniejszym wydarzeniem muzycznym roku 2007 i 2008 przez opiniotwórczy polski tygodnik "Polityka". Festiwal relacjonują dziennikarze z Polski i zagranicy, z takich tytułów jak m.in.: The Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt, stacji BBC czy Mezzo.

Program koncertów:

13 września2009, Kraków
Hala ocynowni chemicznej ArcelorMittal Poland
- godz. 20:00 THE CINEMATIC ORCHESTRA feat. SINFONIETTA CRACOVIA

Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz 23:00 CHRIS CUNNINGHAM LIVE

14 września 2009, Kraków
Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 ASKO | SCHÖNBERG
Reinbert de Leeuw - dyrygent


Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 ENSEMBLE INTERCONTEMPORAIN
Hannu Lintu - dyrygent


15 września 2009, Kraków
Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 ENSEMBLE RECHERCHE
Martin Lindsay - baryton

Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 LONDON SINFONIETTA
Elizabeth Atherton - sopran
David Atherton – dyrygent

16 września 2009, Kraków
Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 LONDON SINFONIETTA
David Atherton - dyrygent


Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 ENSEMBLE MODERN

17 września 2009, Kraków

Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 KLANGFORUM WIEN
Vera Fischer - flet
Emilio Pomárico - dyrygent

Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 ENSEMBLE MODERN

18 września 2009, Kraków

Hala ocynowni chemicznej ArcelorMittal Poland
-godz. 21:00 APHEX TWIN + HECKER

19 września 2009, Kraków
Hala ocynowni chemicznej ArcelorMittal Poland
- godz 21:00 APHEX TWIN + HECKER

informacja o biletach na poszczególne koncerty:

http://www.sacrumprofanum.pl/pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak